روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 348
  • 659
  • 1,437,909
مدیران برای فرآیند توسعه استان کمر همت ببندند

استاندار آذربایجان شرقی با انتقاد از واحدهای تولیدی، معدنی و خدماتی مستقر در استان که حساب‌های بانکی و مالیاتی خود را به تهران یا استان دیگر منتقل کرده‌اند، گفت: چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.
محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای هماهنگی بانکهای آذربایجان شرقی که در استانداری برگزار شد، نگاه منفی برخی مدیران به امورات استان را مورد انتقاد قرار داد و گفت: باید از پمپاژ نا امیدی در جامعه خودداری کرده و همراه با کاستی‌ها، موفقیت‌ها هم برجسته شود.
وی با اشاره به اینکه مشکلات خود به خود حل نمی‌شود و باید همه مدیران با هم کمر همت ببندند افزود: عملکرد بانک‌ها قابل قبول است ولی در مجموع در مقایسه با وضعیت استان، روند دلگرم کننده نداریم و در برخی موارد ۵۰ درصد با واقعیت لازم فاصله داریم.
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه قابلیت‌های فراوانی در استان در صنعت، جغرافیا، موقیعت و زیرساخت داریم گفت: مشکلات هم کم نداریم بنابراین باید فعالیت‌ها را سرعت بخشیم و برای فرآیند توسعه استان انرژی بیشتری بگذاریم.
وی با بیان اینکه نارضایتی مردم از وضعیت فعلی بی دلیل نیست چراکه در اشتغال و معیشت و اقتصاد و… مشکلات جدی در استان و کشور داریم ابراز داشت: برای آسیب‌های اجتماعی نباید دنبال دلیل باشیم، قبلا دلیل آسیب‌های اجتماعی، پایین بودن فرهنگ بود ولی اکنون برخی از آسیب‌های اجتماعی که گریه آور است ریشه در مسایل اقتصادی دارد.
پورمحمدی سیاست‌های پولی و مالی را مهمترین ابزار توسعه دانست و خاطر نشان کرد: عملکرد بانک‌ها باید اعتماد مردم را بازگرداند که «شفافیت»، «تسهیل امور» و «اصلاح فرایند» برای بازگرداندن اعتماد ضروری است.
وی با تاکید بر اینکه در دوران سختی قرار گرفته ایم که دشمن از جنگ نظامی و سیاسی و فرهنگی جواب نگرفته و جنگ مالی را آغاز کرده است، اضافه کرد: باید در این شرایط مطابق با شرایط جنگ اقتصادی رفتار کنیم و تولیدکنندگان را کمک کنیم. در این شرایط ابتدا باید وضع موجود را حفظ کنیم و سپس به روند رو به رشد کمک کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی با انتقاد از واحدهای تولیدی، معدنی و خدماتی مستقر در استان که حساب‌های بانکی و مالیاتی خود را به تهران یا استان دیگر منتقل کرده‌اند، گفت: چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است. اولویت ما باید این باشد که منابع استان در داخل استان هزینه شود و به تهران نرود.
وی ادامه داد: هواپیمایی آتا در حالی که می‌توانست حساب‌های خود را به تهران انتقال دهد، در تبریز مستقر کرده و مالیات خود را در این استان پرداخت می‌کند که اقدامی قابل تحسین است و باید سایر مراکز تولیدی، خدماتی و معدنی استان که حساب‌ها و دفاتر مالی خود را به پایتخت برده‌اند، برای افتتاح حساب خود در استان اقدام کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز