روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 15
  • 721
  • 1,334,937
مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه: راه اندازی فاز اول خط دو مترو تبریز تا ۱۴۰۰

مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه از برنامه ریزی های صورت گرفته به منظور سرعت بخشی به فعالیت خط دو مترو تبریز خبر داد و گفت: با پیش بینی های صورت گرفته امیدواریم بتوانیم فاز اول خط دو مترو تبریز را در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز تا سال ۱۴۰۰ راه اندازی کنیم.
مصطفی مولوی فرد در آیین راه اندازی دومین دستگاه حفاری مکانیزه تونل خط دو قطارشهری تبریز با اشاره به مشخصات خط دو قطار شهری تبریز اظهار کرد: این خط به طول ۲۲٫۴ کیلومتر با ۲۰ ایستگاه از منطقه قراملک تا میدان بسیج اجرا می شود که تاکنون حدود پنج کیلومتر از آن حفاری شده است.
وی ادامه داد: تا به امروز نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان در خط دو هزینه شده است و امروز دومین دستگاه حفاری مکانیزه تونل خط دو قطار شهری تبریز با هزینه ای بالغ بر ۱۳ میلیون یورو به صورت ارزی و افزون بر ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه کرد ریالی راه اندازی می شود اما برای ادامه فعالیت ها نیازمند حمایت جدی دولت و شهرداری هستیم و خوشبختانه فرایندهای اداری جذب فاینانس نهایی شده است و امیدواریم مدیران ارشد کشوری به صورت طرح اولویت دار این پروژه را در برنامه های خود قرار دهند.
وی از آغاز مطالعات توسعه این خط تا خاوران خبر داد و گفت: با توسعه این خط تا خاوران بخش قابل توجهی از ترافیک این منطقه کاهش خواهد یافت، از این رو در صدد اتصال خط دوقطار شهری به ایستگاه راه آهن در این مسیر هستیم.
مولوی، همچنین اشاره ای به آخرین اقدامات صورت گرفته در خط یک قطار شهری تبریز داشت و افزود: خوشبختانه فعالیت متخصصان و کارگران خدوم در این خط نیز به صورت شبانه روزی ادامه دارد و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال ۱۳۹۸ شاهد افتتاح این خط باشیم.
مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه همچنین با تقدیر از زحمات شبانه‌روزی مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) گفت: بر خود وظیفه می دانیم تا از تک‌تک مدیران ارشد استانی، شهردار محترم و شهرداران مناطق مختلف شهری، اعضا محترم شورای شهر و مدیران شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات شهری و به خصوص فعالان مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) که امروز همچون دوران دفاع مقدس در سنگری دیگر در کنار مردم هستند تقدیر و تشکر کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز