روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی خبرداد: راهیابی ۱۵ دانش آموز استان آذربایجان‌شرقی به مرحله نهایی المپیاد علمی

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی از راهیابی ۱۵ نفر از دانش آموزان استان به مرحله نهایی المپیاد علمی سال ۹۶-۹۵ خبر داد.
جعفر پاشایی اظهار داشت: در مرحله دوم المپیاد علمی کشور، دانش‌آموزان آذربایجان‌شرقی خوش درخشیدند و برگ زرینی دیگر بر افتخارات استان ثبت کردند.
وی با بیان اینکه درسال تحصیلی ۹۵-۹۴ تعداد ۱۱ نفراز دانش آموزان استان به مرحله کشوری المپیادهای علمی راه یافته بودند خاطر نشان کرد: امسال با ۴ نفرافزایش، رشدی بیش از ۳۶ درصد را در این مسابقات داریم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: یک نفر در المپیاد ریاضی، ۴ نفر در المپیاد زیست شناسی، ۲ نفر در المپیاد سلول‌های بنیادی، ۵ نفر در المپیاد شیمی و ۳ نفر در المپیاد فیزیک به مرحله نهایی راه یافتند.
پاشایی عنوان کرد: دانش آموزان، سینا بناخطیبی از شهید مدنی ناحیه چهار در (رشته ریاضی)؛ ساغر امیری از الزهراء اسکو، علیرضا رضوان‌خواه از علامه جعفری ناحیه ۲، عرفان شیرمحمدی‌گاوگانی و پارسا میرزائی‌جدیدی از شهید مدنی ناحیه چهارتبریز در (رشته زیست شناسی)؛ حسن امیری شیخ‌احمدلو از علامه امینی ناحیه سه و طاها چرتاب‌محمدی از شهید مدنی ناحیه چهار تبریز در ( رشته سلول‌های بنیادی) به مرحله کشوری این مسابقات راه یافته‌اند.
مدیر دستگاه تعلیم وتربیت استان اضافه کرد: دانش آموزان انیس ثانی، سماء جباری پور و نگین شبیهی از فرزانگان ناحیه چهار تبریز، مهدی جعفرزاده بدوستانی از شهید مدنی ناحیه چهار تبریز و ساجد شیری‌طرزم از علامه جعفری مرند( در رشته شیمی)، مهردادتقی زاده‌فضلی، احمدرضا رستم‌زاده از شهید مدنی ناحیه چهار و نیوشا نجمائی از فرزانگان ناحیه چهار تبریز در (رشته فیزیک) توانستند به مرحله نهایی و کشوری این مسابقات راه یابند.
پاشایی یادآور شد: برای تمامی راه‌یافته‌گان به مرحله کشوری المپیادهای علمی، کلاس‌های آموزش تابستانی باهماهنگی کمیته‌های علمی معاونت دانش پژوهان جوان وزارت از روز سه‌شنبه مورخ ۹۶/۴/۱۳ به مدت ۴۵ روز در محل دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران برگزار خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه دارندگان مدال طلای کشوری مطابق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی از شرکت درکنکور سراسری دانشگاه‌ها در زیرگروه مربوط ،معاف هستند افزود: این افراد برای ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه موردنظرشان معرفی شده و نیز به عضویت تیم ملی المپیادجمهوری اسلامی ایران (به جزالمپیاد ادبی) در آمده ودانش‌آموزان دارای مدال نقره و برنز از تسهیلات ۲۰ درصدسهمیه کنکور زیرگروه مربوطه استفاده می‌کنند.
پاشایی تاکید کرد: در این راستا همچنین تمامی دارندگان مدال‌های طلا،نقره وبرنز علاوه برعضویت درمرکزملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، جهت بهره‌مندی از تسهیلات بنیادنخبگان به این بنیادمعرفی می‌شوند.
گفتنی است المپیادهای علمی، آزمونی ملی بوده وکمیته‌های علمی متشکل از اساتید صاحب صلاحیت دانشگاهی و معلمان با تجربه آموزش و پرورش در هر المپیاد، مسؤولیت کلیه مراحل شناسایی و آموزش تا مرحله اعزام دانش آموزان به مسابقات جهانی را برعهده دارد و تمامی مراحل مذکور از طرح سؤال تا تصحیح اوراق و اعلام نتایج و … در کمیته‌های علمی به عنوان تنها مرجع تصمیم‌گیری در این حوزه، با دقت بسیار بالا انجام می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز