مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌شرقی: برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب مبتکرانه باشد

رقیه صادق‌زاده، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌شرقی‌ عصر روز گذشته، در جلسه کارگروه بانوان استان، با بیان این‌که در برگزاری برنامه‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران موضوع مهم امیدبخشی به مردم در نظر گرفته شود، افزود: نشاط اجتماعی و تقویت دلبستگی مردم و نظام از مؤلفه‌هایی است که باید به‌صورت جدی در برگزاری برنامه‌های لحاظ شود.
وی با بیان این‌که باید فعالیت‌ها و عملکرد حوزه بانوان در تمام زمینه‌ها با توجه به تعامل دستگاه‌های مربوطه تبیین شود، ادامه داد: برپایی نمایشگاه از جمله دستاوردهای موفق چندین ساله انقلاب است؛ بنابراین در این زمینه بیان دستاوردهای انقلاب با استفاده از زبان هنر از مشخصه‌های نمایشگاه است که باید در نظر گرفته شود.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌شرقی افزود: اجرای برنامه‌های بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی برای تمام مردم یک وظیفه ملی است؛ بنابراین برنامه‌های امسال باید متفاوت‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود و اجرای برنامه‌ها همراه با نوآوری باشد.
صادق‌زاده با اشاره به اهمیت ارائه طرح‌ها در حوزه زنان و خانواده به‌منظور انعقاد تفاهم‌نامه بین دفتر امور بانوان استانداری و دستگاه‌های مختلف استان گفت: برنامه‌های مورد نیاز با توجه به اهداف تعیین شده در اسناد فرادستی و سیاست‌های مقام معظم رهبری و سند برنامه ششم توسعه و اهداف دولت تدبیر و امید در زمینه توانمندسازی بانوان از سوی دستگاه‌های مربوطه ارائه شده است.
وی افزود: توانمندسازی جوامع محلی با ایجاد صندوق روستایی از طریق اجرای برنامه‌های آگاه‌سازی زنان روستایی به‌منظور پایدارسازی جوامع محلی از برنامه‌های تدوین شده تفاهم‌نامه اداره‌کل امور بانوان و خانواده استانداری با اداره‌کل جهادکشاورزی استان است.
مدیر‌کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: اداره‌کل امور بانوان به‌منظور ارتقای سلامت و بهداشت روانی و جسمانی زنان از طریق ایجاد برنامه‌های طرح پایش سلامت جسمی کارکنان زن با اجرای طرح غربالگری سلامت جسمی به‌ویژه در زمینه سرطان‌های شایع زنان تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه علوم پزشکی تبریز منعقد کرده است.
صادق‌زاده با اشاره به موضوع تفاهم‌نامه بهزیستی در زمینه توانمندسازی سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه کودکان و نوجوانان از طریق اجرای برنامه‌های آموزشی و مهارت‌های اجتماعی تأکید کرد: در زمینه توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار با اداره‌کل بهزیستی به‌منظور اجرای مناسب تفاهم‌نامه برنامه‌هایی مانند برگزاری دوره‌های آموزشی، آشنایی با مهارت‌های ارتباط جمعی، بازاریابی محصولات تولیدی برگزار می‌شود.
وی تفاهم‌نامه دفتر امور بانوان استانداری با اداره‌کل ورزش و جوانان را موجب ارتقای سلامت و بهداشت روانی و جسمانی دانست و افزود: برنامه‌های طرح سنجش ساختاری و آموزش حرکات اصلاحی و همچنین به‌منظور ارتقای سلامت اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی از طریق برگزاری سمینار آموزشی نقش زنان در ارتقای سلامت اجتماعی از جمله برنامه‌های تاثیرگذار در این زمینه است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از