روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 1,036
  • 882
  • 994,949
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی: تحقق بخش عمده‌ای از هزینه‌های عمومی دولت از طریق درآمدهای مالیاتی

غلامرضا شریفی مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی در جلسه کارگروه توسعه مدیریت و عملکرد استان با اشاره به هدف‌گذاری سازمان امور مالیاتی کشور به الکترونیکی کردن تمام فرآیندهای انجام کار با اجرای کامل طرح جامع مالیاتی و با بیان اینکه بخش عمده‌ای از هزینه‌های عمومی دولت از طریق درآمدهای مالیاتی تحقق می‌یابد، اظهار داشت: توسعه خدمات الکترونیکی موجب تسهیل فرآیند خدمات‌رسانی، افزایش میزان رضایت‌مندی و کاهش مراجعات حضوری مودیان می‌شود.
وی به دستاوردهای اجرای طرح جامع مالیاتی اشاره کرد و گفت: سازمان امور مالیاتی کشور توانسته است با تکیه ‌بر توان و دانش داخلی، فرآیندهای نگهداری و ارتقای سیستم‌های این طرح عظیم را بر عهده‌ گرفته و با توجه به توسعه ساختار طرح جامع مالیاتی و سیستم یکپارچه مالیاتی در بخش‌های مختلف، کلیه همکاران ادارات امور مالیاتی نیز باید توانمندی و دانش کاربردی خود را جهت استفاده مناسب از این بستر به وجود آمده، ارتقا دهند.
شریفی با بیان اینکه تمام فرآیندهای مالیاتی از طریق سامانه‌های پیامکی به اطلاع مودیان می‌رسد، افزود: هم اکنون تمام خدمات این اداره‌کل در قالب سامانه‌های الکترونیکی به مودیان ارائه می‌شود و با راه‌اندازی سامانه پیامکی تمام مراحل رسیدگی به پرونده‌ها به اطلاع مودیان می‌رسد و دیگر نیازی به مراجعه حضوری برای پیگیری نیست.
وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از هزینه‌های عمومی دولت از طریق درآمدهای مالیاتی تحقق می‌یابد، یادآور شد: دستگاه‌های اقتصادی استان باید در انجام وظایف محوله، جهادی عمل کنند تا چرخ اقتصادی کشور با شتاب بیشتری به گردش درآید که برای رسیدن به این هدف، تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی شرط اصلی است.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه باید مراقب تولید داخلی و ملی، سرمایه‌گذاری و اشتغال باشیم، گفت: با تمرکز بر موضوع مقابله با فرارهای مالیاتی و کشف منابع جدید، تا حدود زیادی می‌توان فشار مالیاتی بر تولید، سرمایه‌گذاری و اشتغال موجود را کاهش داد.
وی ابراز امیدواری کرد با روند رو به رشد فعالیت‌های مالیاتی در بستر طرح جامع مالیاتی و همکاری همه جانبه فعالان اقتصادی و مسوولان دستگاه‌های اجرایی، شاهد بهبود روش‌های تشخیص و وصول مالیات، کاهش فرار مالیاتی، کاهش مفاسد اقتصادی، رفع تبعیض و افزایش کارآیی جهت تأمین مناسب بخش مهمی از درآمدهای کشور جهت توسعه خدمات و امکانات قابل ارائه به مردم شریف، خصوصاً بخش‌های آسیب‌پذیر جامعه باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز