روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
مدیرکل فائو: ۷ میلیون نفر یمنی درفاصله یک گام تاقحطی قرار دارند

مدیرکل سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرد: دو سوم جمعیت یمن دچار ناامنی شدید غذایی شده و هفت میلیون نفر در مرحله چهارم یعنی تنها یک گام از قحطی (مرحله پنجم) فاصله دارند.
خوزه گرازیانو داسیلوا، در گزارشی به شورای امنیت سازمان ملل در یک ارتباط مستقیم ویدئویی از ژنو گفت: هیچ تردیدی در نیاز به راه‌حل‌های سیاسی بلندمدت برای دستیابی به صلح پایدار در یمن وجود ندارد و اکنون نیز کارهای زیادی برای مبارزه با گرسنگی و سوءتغذیه می‌توانیم انجام دهیم تا با نجات دام‌ها، زندگی‌ها را نجات دهیم.
عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین سال ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد. این تجاوز نظامی تاکنون موجب کشتار بیش از هزاران یمنی و زخمی شدن ده ها هزار تن دیگر و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساختهای این کشور داشته است.
داسیلوا افزود: مقیاس بحران غذایی در کشور جنگ‌زده یمن حیرت‌آور است به طوریکه جنگ و خشونت در یمن – «بزرگترین بحران بشری امروز» – معیشت کشاورزی را مختل کرده و در برخی مناطق با بیشترین میزان ناامنی غذایی و دچار خطر قحطی، در حال تشدید است.
آمارها نشان می دهد۲۰ استان یمن از مجموع ۲۲ استان در مرحله وضعیت اورژانسی و بحرانی فقدان امنیت غذایی به سر می برند و بیش از دو سوم جمعیت یمن با خطر گرسنگی روبرو بوده، نیاز فوری به کمک های بشر دوستانه دارند.
نهادهای سازمان ملل خاطرنشان کردند که ۱۷ میلیون نفر معادل ۶۰ درصد جمعیت یمن از فقدان امنیت غذایی رنج برده و نیازمند کمک های بشر دوستانه هستند.
اکنون بیش از ۳ میلیون نفر در یمن مجبور به ترک خانه های خود به علت بمباران ها و درگیری های نظامی شده اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز