مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان خبر داد : حضور بیش از ۶۰۰ ناشر و نمایندگی انتشارات برجسته در نمایشگاه کتاب هرمزگان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از حضور بیش از ۶۰۰ ناشر و نمایندگی انتشارات صاحب‌نام و برجسته در نمایشگاه کتاب امسال خبر داد.
علیرضا درویش‌نژاد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چهاردهمین دوره نمایشگاه کتاب هرمزگان از ۲۶ دی‌ماه تا دوم بهمن‌ماه در محل دایمی نمایشگاه‌های بندرعباس در سه راه جهانبار برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه ۶۶ هزار عنوان کتاب در این نمایشگاه رونمایی می‌شود، افزود: امسال بیش از ۶۰۰ ناشر و نمایندگی انتشارات صاحب‌نام و برجسته حضور پررنگی در نمایشگاه خواهند داشت.
به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، تعداد ۴۷۰ غرفه در نمایشگاه تعبیه شده است که نسبت به دو سال گذشته افزایش پیدا کرده است.
درویش‌نژاد اضافه کرد: حضور ۲۵ غرفه تخصصی در نشر کتاب‌های قرآن یکی از امتیازاتی است که این نمایشگاه را با دوره‌های قبل متمایز ساخته است.
وی، یارانه کتاب امسال را ۶ میلیارد ریال معرفی کرد و گفت: یارانه کتاب امسال ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و اگر احساس کنیم که مردم افزایش خرید داشته باشند با هماهنگی مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران مبلغ یارانه را افزایش خواهیم داد.
مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی استان هرمزگان تصریح کرد: سال گذشته ۶۰۰ ناشر در نمایشگاه کتاب حضور داشتند و امسال ۶۵۰ ناشر حضور دارند.
درویش‌نژاد گفت: تعداد ۶۶ هزار عنوان کتاب در نمایشگاه امسال حضور دارند که انتظار می‌رود این رقم به ۷۰ هزار عنوان برسد.
وی بیان داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مؤسسه نمایشگاه‌ها و اداره‌کل فرهنگ ارشاد استان هرمزگان این نگاه را دارد که برنامه‌های جنبی نمایشگاه به‌عنوان یک جریان همپا و هم‌عرض برنامه اصلی نمایشگاه باشد.
به گفته این مسؤول، رونمایی از کتاب مؤلفین، برگزاری شب شعر، حضور شعرای برجسته و صاحب‌نام و نشست‌های تخصصی از دیگر برنامه‌های جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان است.
درویش‌نژاد خاطرنشان ساخت: سال گذشته یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش کتاب در نمایشگاه کتاب داشتیم که امیدواریم امسال هم شاهد استقبال چشمگیر هم‌استانی‌های عزیز باشیم.
وی در ادامه به فروشگاه متمرکز در چهاردهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان اشاره کرد و افزود: ۴۰ نفر از ناشرانی که نتوانند غرفه بگیرند از طریق فروشگاه متمرکز، محصولات خود را عرضه می‌کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در پایان سخنانش اظهار کرد: شهروندان برای دریافت بن کارت تخفیف کتاب علاوه بر مراجعه به غرفه‌های بانک شهر مستقر در نمایشگاه کتاب می‌توانند از طریق سایت www.Bon.Tibf.ir از ۱۸ الی ۲۴ دی‌ماه به‌صورت اینترنتی با پرداخت ۸۰ هزار تومان تا سقف ۱۰۰ هزار تومان خرید کنند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz