روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 623
  • 773
  • 1,386,856
مدیریت بحران

پیش نیاز مقابله با  حوادث غیرمترقبه  ارتقای آگاهی عمومی است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: یکی از اصول اساسی مقابله با سوانح، آمادگی در مقابل حوادث غیرمترقبه است که شرط اولیه آن ارتقای آگاهی‌های عمومی، ایجاد شناخت، احساس مسئولیت و مشارکت عمومی در کسب آمادگی است.
خلیل ساعی در گفت و گو با خبرنگاران اظهارکرد: در همین راستا برای ۱۵۰ نفر از کارشناسان فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و شورای هماهنگی مدیریت بحران استان دوره آموزشی مدیریت سیل برگزار شد.
وی ایجاد ظرفیت خودامدادی و دگرامدادی و ارتقای دانسته‌های افراد با هدف کاهش آسیب‌پذیری را از دیگر اصول مقابله با سوانح عنوان کرد و گفت: آموزش بهترین شیوه ارتقای شاخص بهره‌وری در جوامع انسانی است.
ساعی ادامه داد: برای جلب مشارکت فراگیر و مردمی، آموزش‌ها باید برای تمام گروه‌های سنی و اجتماعی به ‌ویژه کارشناسان و مدیران مرتبط ارائه شود و نباید در این بین استثناء قائل شد.
وی با اشاره به اینکه براساس آمار سازمان ملل، بیش از ۷۰ درصد خسارت ها در بین بلایای طبیعی مربوط به سیل و طوفان است، افزود: بر همین اساس و طبق دستور معاون پیش‌بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور، در راستای تداوم آمادگی و ارتقای سطح دانش مدیران و کارشناسان مدیریت بحران، دوره آموزشی مدیریت سیل از سری دوره‌های تخصصی مدیریت بحران برگزار شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه این استان یکی از استان‌های پیشرو در امر آموزش مدیریت بحران در شاخه‌های مختلف است، گفت: در سال ۱۳۹۵ با برگزاری دوره آموزشی غدیر ۷۰۰ نفر از مدیران و کارشناسان شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان‌ها آموزش دیدند.

۵ هزار مددجو از فعالیت‎های اوقات فراغت تابستانی بهره‌مند می‎شوند

معاون فرهنگی کمیته امداد آذربایجان‌شرقی از بهره‌مندی بیش از پنج هزار مددجو از فعالیت‎های اوقات فراغت تابستانی خبر داد. یوسف زمانی با بیان این مطلب اظهار کرد: بیش از سه هزار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد با هدف تعمیق باورهای دینی و ارتقای عزت نفس و خودباوری به اردوهای تربیتی و زیارتی اعزام خواهند شد.
وی افزود: برنامه‌های اوقات فراغت کمیته امداد استان از ابتدای تیرماه سال جاری با هدف غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان تحت حمایت این نهاد آغاز می‌شود.
وی با بیان اینکه کمیته امداد استان با ایجاد ۱۵ کانون فرهنگی موقت برنامه‎های مختلف فرهنگی، هنری و آموزشی در طول سال اجرا می‌کند، گفت: اجرای این برنامه‌ها به ویژه در ایام اوقات فراغت دانش آموزان تحت حمایت، از اولویت‎های فعالیت‌های فرهنگی این نهاد است.
زمانی تعداد کانون‌های دائم فعال کمیته امداد استان را پنج مورد برشمرد و بیان کرد: این کانون‌ها در شهرستان‌های میانه، مراغه، اهر، مرند و تبریز فعال هستند.
وی تاکید کرد: آموزش‎های اعتقادی، قرآنی و اخلاق اسلامی، مهارت و حرفه آموزی فنی و حرفه‎ای، برنامه‎های ورزشی، کتابخوانی و آشنایی با دستاوردهای انقلاب اسلامی از جمله فعالیت‌های اوقات فراغت در کانون‌های تابستانی کمیته امداد استان است.
زمانی تعداد دانش آموزان تحت پوشش را بیش از ۱۴ هزار نفر اعلام کرد و افزود: علاوه بر این بیش از یک هزار و ۴۰۳ دانشجو و طلبه نیز از خدمات این نهاد به صورت مستمر استفاده می‌کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز