روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۶
روزنامه ساقی آذربایجان
مدیریت قهرمانان کار ساده‌ای نیست

رئیس فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی گفت: نبود یک مدیریت واحد و فراگیر در کشتی آزاد مشکلی بود که دیده بودم که امیدوارم حضور خادم بتواند آن یکپارچگی و انسجام را بار دیگر در بدنه کشتی آزاد در تمام رده‌های سنی ایجاد کند.
علیرضا حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درباره مسئولیت همزمان رسول خادم در بخش فنی و ریاست فدراسیون گفت: مربیان خوبی در کشتی آزاد داریم، اما نکته‌ای که وجود دارد این است که قهرمانانی که موفق به کسب مدال در رویدادهایی مثل بازی‌های المپیک و جهانی می‌شوند به لحاظ شهرت و موقعیت اجتماعی در شرایط خاصی قرار دارند. بنابراین باید شخصیتی به عنوان سرمربی هدایت این افراد را در دست بگیرد که بتواند قهرمانان را مدیریت کند.
دارنده شش مدال کشتی آزاد المپیک و جهان ادامه داد: اداره قهرمانان ملی مانند امثال حسن یزدانی و کمیل قاسمی و حفظ آنها اهمیت بسزایی دارد. فردی باید آموزش این قهرمان را برعهده بگیرد که بتواند آنها را بخوبی مدیریت کند؛ بنابراین سرمربیگری تیم ملی کار ساده‌ای نیست. فعالیت در هر دو بخش ریاست فدراسیون و سرمربیگری تیم ملی کار سختی است، اما خادم این توانایی را دارد و در گذشته هم نشان داده است که از پس هر دوی آن برخواهد آمد.
وی تصریح کرد: نبود یک مدیریت واحد و فراگیر در کشتی آزاد مشکلی بود که دیده بودم که امیدوارم حضور خادم بتواند آن یکپارچگی و انسجام را بار دیگر در بدنه کشتی آزاد در تمام رده‌های سنی ایجاد کند. امیدوارم در نهایت کار به نحوی پیش رود که پس از ایجاد این انسجام و یکپارچگی فردی واجد شرایط بعنوان سرمربی انتخاب شود.
حیدری تاکید کرد: بارها در مورد مسائل مختلف کشتی با خادم صحبت کرده‌ام، وی فردی است که نظرات اهالی کشتی را بخوبی می‌پذیرد و حتی حرف من در مورد لزوم ایجاد یکپارچگی در کشتی آزاد را پذیرفت و معتقدم برخی حرف‌های احساسی مطرح شده در این زمینه حاکی از دور بودن و ناآگاهی است. قطعا هر کس در کارش ایراد دارد و نقد هم برای پیشبُرد امور واجب است؛ همانطور هم که گفتم خودم به شخصه بارها مسائلی را به رئیس فدراسیون منتقل کرده‌ام که خادم پذیرای نظرات من بوده است.
رئیس فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی در پایان در مورد روند برنامه‌های این رشته خاطر نشان کرد: رایزنی‌های مختلفی انجام داده‌ایم و امیدوارم با توجه به اهمیت این رشته و گسترش مناسب فعالیت این رشته در دنیا بتوانیم بودجه مستقلی داشته باشیم که بتوانیم امور را به شکل بهتری دنبال کنیم؛ ضمن اینکه هدف اولیه ما حضور در بازی‌های آسیایی و اروپایی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز