روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 62
  • 807
  • 1,068,702
مدیریت مادرانه و شهر آفتاب گردان ها

photo_2018-07-21_11-21-54سفر استانی رییس جمهور در ۲۸ آبان ۹۷ به استان ادربایجان غربی از شهر آفتابگردان ها، یعنی خوی آغاز شد.
علاوه بر دیدار عمومی مردم با رییس جمهور در ورزشگاه شهید چمران خوی پروژه های مهمی هم در این سفر بدست رییس جمهور افتتاح شد.
یکی از پروژه ها، افتتاح بیمارستان ۲۳۰ تختخوابی امام خمینی خوی بود. این بیمارستان ۱۱ سال بود که در حال احداث و تکمیل بود.
در این مجال کوتاه قصد ندارم به مختصات فنی و درمانی این پروزه فاخر ورود کنم اما به بهره برداری رساندن این پروژه آن هم در شرایطی که در جنگ اقتصادی قرار داریم و تحریم های ظالمانه، اقتصاد کشور را تحت فشار قرار داده است، همتی بلند، عزمی آهنین و تخصص و توانمندی ویژه ای می طلبید. بی اغراق می توان ادعا کرد آنچه در چند ماه اخیر برای راه اندازی این بیمارستان صورت گرفت “جهادی اکبر”بود و از جنس کارهایی بود که رزمندگان مخلص و بسیجیان بی ادعا در جبهه های دفاع مقدس می کردند.
همدلی ها و مهربانی ها،تعهد و مسئولیت پذیری ها، پشتیبانی ها و فداکاری ها و ناملایمات و سختی هایی که به عشق میهن شیرین می شد…همه و همه سبب ساز خلق حادثه ای میمون و مبارک نه تنها برای خوی بلکه برای ایران عزیز شد.
اعتماد آقای دکتر آقازاده ریاست دانشگاه علوم پزشکی ارومیه به خانم دکتر مقدم، فرصتی برای ایشان فراهم کرد تا ریاست دانشکده علوم پزشکی خوی را بر عهده بگیرند.
خانم دکتر مقدم در یک اقدام قابل تحسین و مدبرانه، اما نا متعارف، هم معاونت درمان دانشکده و هم ریاست بیمارستان امام خمینی را از میان زنان متخصص خویی انتخاب کرد که تنگ نظری ها اجازه کسب تجربه در حوزه های مدیریتی شهرستان را به آنها نداده بود. توان مدیریتی،تخصص، و نگاه مادرانه این تیم مدیریتی و همکاران پرتلاش شان ،کاری کرد کارستان.
در واقع آنچه امروز در خوی بعنوان بیمارستان امام خمینی افتتاح شد فقط یک بیمارستان نبود، بلکه به ثمر رسیدن نوعی نگاه “مادرانه، لطیف و روادارانه” در عرصه مدیریتی کشور بود که دیربازی است”منفعت طلبانه،خشن و ستیزه جویانه” شده است.
زنان مدیر و متخصص شهر “آفتاب گردان ها” به اقتدارگرایان متحجری که فرصت نقش آفرینی در توسعه پایدار ایران عزیز را به بهانه هایی چون نداشتن رزومه مدیریتی، مردانه بودن عرصه مدیریت،ضعیف و شکننده بودن زنان، قربانی شدن مادرانگی و همسر بودن…. را از زنان ایرانی می گیرند، نشان دادند که مادر و همسر ِ متعهد و متخصص ایرانی می تواند در پیمودن مسیر توسعه پایدار ایران عزیر همراهی پرتوان، تلاشگر و قابل اعتماد باشد.
و کلام آخر اینکه نمی شود از مشارکت دادن زنان در عرصه های مردانه مدیریت ایرانی گفت و از گفتمان تدبیر و امید رییس جمهور روحانی یاد نکرد.
آقای رییس جمهور !
هر چند هنوز وعده های بر زمین مانده فراوان است، هر چند سقف مطالبه ما وزارت زنان بود ولی بجهت فرصت مشارکت سیاسی که برای ما زنان ایرانی فراهم کردید “متشکریم”.
آقای رییس جمهور!
ما زنان مسلمان ایرانی دل در گرو میهن و انقلاب و نظام داریم و باور داریم که “می توانیم” پس لطفا صدای بلند توانمندی ها و تخصص های ما باشید.

شیرین یوسفی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز