روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 512
  • 753
  • 1,437,414
مدیریت پروازی آستان قدس

سیستم اطلاع رسانی مسئولین در کشور ما کاملا قطره چکانی است . مهمترین اخبار که میتواند و باید معیار مهمی برای قضاوت ها باشد اغلب از لنز دوربین های خبری به دور می ماند. البته گاه گداری هم با مصاحبه اطرافیان و یا زیردستان یک مسئول است که اخباری به بیرون درز میکند تا مورد قضاوت نخبگان و افکار عمومی قرار گیرد.
یکی از مفاهیمی که بار بسیار منفی ای در افکار عمومی دارد مدیر پروازی است . یعنی مدیری که در یک محل جغرافیایی زندگی میکند و شغل او در یک بعد مسافت جغرافیایی دیگری قرار دارد. پدیده ای مذموم که در بسیاری از سطوح مدیریتی باعث نقصان هایی در امورات اجرایی نیز میگردد.
اخیرا حضور ابراهیم رییسی که از او بعنوان مهمترین گزینه اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری نام برده میشود، در دانشگاه شهید بهشتی ، مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است . اما بالافاصله بعد از سخنرانی او ، همسر وی نیز که در همان دانشگاه تدریس میکند و عضو هیئت علمی آن دانشگاه است نیز مورد توجه رسانه ها قرار گرفت . وی در مصاحبه ای با رسانه ها از آمدن رییسی به دانشگاه اظهار نارضایتی میکند . اما شاید باورتان نشود دلیل این نارضایتی به هیچ وجه سیاسی نبوده بلکه موضوع کاملا خانوادگی است.
جمیله علم‌‌الهدی، فرزند سیداحمد علم‌الهدی و همسر سیدابراهیم رئیسی که در دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی تدریس می‌کند می گوید «من اصلاً مخالف حضور آقای رئیسی در دانشگاه بودم. برای این مراسم هم بسیج از من دعوت کرد.» می‌پرسم نگران بود دانشجویان برای همسرش حاشیه ایجاد کنند، می‌گوید:‌ «مخالف بودم چون معتقدم رفت‌وآمد برای ایشان سخت است که بیایند تهران و دوباره به مشهد بازگردند.» علم‌الهدی توضیح می‌دهد: «زندگی ما در تهران است. بچه‌ها در تهران هستند. آقای رئیسی بین تهران و مشهد در رفت‌وآمد است. هفته‌ای چند بار برای جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام و همچنین کارهای دیگر به تهران می‌آیند.»
جالب اینجاست که بدانیم فقط خود همسر جناب رییسی دو نفر مدیر برنامه به همراه خود دارد که ظاهرا مانع ادامه گفتگوی خبرنگار ایرنا با جمیله علم الهدی میشوند .
آنچه پیداست ، آقای رییسی عملا در تهران زندگی میکند و هر هفته به طور متوسط ۸ بار از تهران به مشهد یا بالعکس پرواز میکند . حال باید محاسبه نمود هزینه این سفرها و مشکلات مدیریتی ای که برای مجموعه عظیمی چون آستان قدس میتواند بهمراه داشته باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز