روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 153
  • بازدید دیروز: 1,605
  • کل بازدید ها: 841,101
مدیریت کارخانه بلبرینگ سازی تبریز خلع ید می شود

فرماندار تبریز گفت: کارخانه بلبرینگ سازی تبریز با توجه به وضعیت پیش آمده در خصوص مدیریت این واحد تصمیم بر خلع ید گرفته می شود و باید اداره شرکت را به ستاد حمایت از صنعت بسپاریم
رحیم شهرتی فردر خصوص تجمع کارگران کارخانه بلبرینگ سازی تبریز در مقابل استاندار، با بیان اینکه حقوق کارگران این واحد چند ماه پرداخت نشده و متاسفانه جزو شرکت های واگذار شده در دولت گذشته است که به یک فرد فاقد اهلیت لازم واگذار شده و در طی این چند سال این واحد را با سو مدیریت روبه رو کرده است
فرماندار تبریز افزود: صنعت بلبرینگ سازی یکی از صنایع معتبر بوده و برای خود نام و بازار معتبری داشته و مشکلی نداشت، اما متاسفانه با مدیریت ناصحیح این واحد را به این روز انداخته اند.
وی اضافه کرد: کارگران هم حق دارند چرا که چندین ماه حقوق نگرفته اند و در این شب های عید به هر حال هزینه ها زندگی باید تامین شود.
فرماندار تبریز خاطرنشان کرد: متاسفانه وعده های سهام دار تحقق نیافته و بر همین اساس آمده اند تا درد خود را به استانداری و فرمانداری بگویند.
وی تصریح کرد: با توجه به این وضعیت، مسوولان ادارات نیز چند وقتی است که پیگیری می کنند تا سهام دار به این اوضاع شرکت سرو سامان بدهد که متاسفانه محقق نشده و کارگران نیز اعتراض می کنند، بر همین اساس مجبوریم طبق قانون با کمک گرفتن از دستگاه قضایی اقدام کنیم و همچنین ان شاء الله با همکاری مسوولان امر تصمیم بر خلع ید گرفته می شود و باید اداره شرکت را به ستاد حمایت از صنعت بسپاریم.
این گزارش حاکی است، کارگران این کارخانه هجدهم این ماه مقابل اداره‌ کل کار آذربایجان‌شرقی و امروز مقابل استاندار آذربایجان شرقی تجمع کرده و اعتراض کردند.
در اوایل آبان امسال کارکنان این کارخانه به علت عدم پرداخت حقوق دست به اعتصاب زده بودند اما چون مطالبات پرداخت نشد حالا به خیابان آمده‌اند.
متاسفانه این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که مجموعه مدیریتی استان مدعی هستند وضعیت صنایع در حالت خوب و مناسبی قرار دارد و از رکود عبور کرده است و آذربایجان‌شرقی به لحاظ رونق واحدهای تولیدی و اشتغال شرایط به مراتب بهتری دارد.
حال باید دید این ادعا چقدر درست است و اگر اینگونه است مطالبات کارگران صنایع فوق چرا تاکنون پرداخت نشده و کارگران را از سرناچاری به اعتراض کشانده است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز