روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
مدیر دفتر حج و زیارت آذربایجان‌شرقی خبر داد: آغاز اعزام کاروان‌های حج تمتع از نهم مرداد ماه در آذربایجان‌شرقی

مدیر دفتر حج و زیارت آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه، اعزام زائران خانه‌ی خدا از نهم مرداد ماه شروع شده و تا ۱۵ شهریور ماه ادامه خواهد داشت، گفت: پروازها از طریق هواپیمای سعودی به مقصد مدینه انجام شده و مسیر بازگشت نیز از فرودگاه جده خواهد بود.
امیر روحی ملکی با اشاره به اینکه اولین کاروان حج تمتع در استان در تاریخ ۹ مرداد ماه، عازم زیارت بیت‌الله الحرام شده و ۱۵ شهریور ماه بازمی‌گردند، اظهار کرد: سه هزار و ۱۰۰ زائر خانه‌ی خدا در قالب ۲۲ کاروان در سال‌جاری عازم حج می‌شوند.
وی با بیان اینکه کاروان‌های حج، طی ۱۲ پرواز به مقصد مدینه، عازم زیارت خانه‌ی خدا خواهند شد، بیان کرد: تعداد پروازهای برگشتی نیز برابر با ۱۱ مورد بوده و از طریق فرودگاه جده انجام خواهد شد.
وی تشریح کرد: در مجموع چهار مدیر کاروان به همراه عوامل در کنار زوار حضور داشته و موارد و توصیه‌های لازم را ارائه خواهند داد و همچنین یک آشپزخانه مستقر در مدینه‌ی منوره، با ۲۶ آشپز برای شش هزار نفر خدمات ارائه می‌دهد که عوامل این آشپزخانه از استان اعزام خواهند شد.
روحی ملکی در توصیه‌ای به زائران، تاکید کرد: زائران همواره با مدیر کاروان خود هماهنگ بوده و در ساعت مقرر در فرودگاه حاضر شوند و همچنین ۵۶ مورد دارویی که ممنوع اعلام شده است نیز به هیچ عنوان به همراه نداشته باشند و با پزشک معالج خود مشورت کنند تا داروهای مجاز در کشور عربستان را جایگزین داروهای اعلام شده، بکنند.
وی با تاکید بر اینکه زائران تحت هیچ شرایطی موادمخدر حمل نکنند، خاطرنشان کرد: اگر چنین موادی از زائران کشف شود، به مدت پنج سال ممنوع خروج شده و از حج نیز به طور کل محروم می‌شوند.
وی با بیان اینکه سازمان حج و زیارت، سیستم حمل و نقل برای زائران در عربستان درنظرگرفته است، یادآور شد: زائران از سیستم حمل و نقل مستقر در مقابل هتل استفاده کرده و در زمان بازگشت به هتل نیز از همین وسایل نقلیه استفاده کنند.
مدیر دفتر حج و زیارت استان با تاکید بر اینکه رعایت قوانین کشور میزبان توسط زائران امری ضروری است، تشریح کرد: زائران و به ویژه بانوان از ماشین‌های شخصی و یا تاکسی‌ برای رفت و آمد خود استفاده نکرده و به طور گروهی رفت و آمد کنند.
وی در پایان اضافه کرد: زائران سعی کنند از این فرصت به نحو احسن استفاده کرده و به جای وقت گذاشتن برای خرید و بازارگردی، از معنویات حاکم بر این سفر معنوی بهره‌ی کامل را ببرند و همچنین در برنامه‌های فرهنگی تدارک دیده شده توسط کاروان حاضر شده و به صورت انفرادی و یا شبانه از هتل خارج نشوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز