روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
مدیر قلابی شهرداری کلاهبردار بود

مرد کلاهبردار که خود را مدیر شهرداری معرفی و به بهانه فروش خودرو کلاهبرداری می کرد، شناسایی و دستگیر شد.
۱۳ خرداد ماه فردی با مراجعه به کلانتری ۱۷۲ حضرت عبدالعظیم به مأمورین اعلام کرد که توسط شخصی به نام ابراهیم که خودش را از پرسنل و مدیران شهرداری معرفی کرده، مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
مالباخته با حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش به واسطه یکی از دوستانم با شخصی به نام ابراهیم آشنا شدم که خودش را کارمند شهرداری تهران معرفی می‌کرد؛ پس از گذشت مدت کوتاهی، ابراهیم با طرح این ادعا که شهرداری قصد دارد تا چندین دستگاه خودرو سواری را از طریق مزایده به فروش برساند، پیشنهاد داد تا یکی از خودرو‌ها را از طریق شرکت در مزایده خریداری کنم؛ ابراهیم مدعی شد که حداقل قیمت برای ماکسیما مبلغ ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و برای پژو پرشیا ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پیش بینی شده است.
مالباخته در ادامه اظهاراتش گفت: به بهانه خرید یک دستگاه خودرو ماکسیما، ابراهیم مبلغ ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را تحت پیش پرداخت از من گرفت و قرار شد تا مابقی پول ماشین را نیز همزمان با تعویض پلاک پرداخت کنم؛ مدتی گذشت و هر بار که پی گیر تحویل خودرو می‌شدم، ابراهیم بهانه‌های مختلفی را در خصوص انجام اقدامات قانونی برای انتقال خودرو مطرح می‌کرد تا اینکه پس از گذشت مدت کوتاهی، گوشی تلفن همراه ابراهیم خاموش شد؛ آنزمان بود که متوجه شدم هیچگونه اطلاعاتی در خصوص محل کار ابراهیم و حتی محل سکونتش ندارم.
با شناسایی ابراهیم ۳۷ ساله به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار پایگاه نهم پلیس آگاهی و با بررسی پرونده‌ی سوابق وی مشخص شد که او سال ۹۱ به اتهام کلاهبرداری توسط کارآگاهان پایگاه نهم آگاهی دستگیر و روانه زندان شده و در سال گذشته با اخذ رضایت شکات از زندان آزاد شده است.
همزمان با شناسایی ابراهیم به عنوان متهم تحت تعقیب، کارآگاهان با بررسی پرونده‌های مشابه موفق به شناسایی تعدادی دیگر از شکات و مالباختگانی شدند که همگی آن‌ها دقیقا به همین شیوه و شگرد (شرکت در مزایده شهرداری برای تحویل خودرو)، توسط ابراهیم مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند.
مدیر قلابی شهرداری کلاهبردار بود
در ادامه رسیدگی به پرونده و با مراجعه تعداد دیگری از شکات به پایگاه نهم پلیس آگاهی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که “ابراهیم. پ” علاوه بر شیوه و شگرد خود در کلاهبرداری، اینبار به بهانه‌ی فروش مجوز طرح ترافیک اقدام به کلاهبرداری از افراد نموده و از هر کدام از این افراد مبالغی مابین ۹۰۰ هزار الی یک میلیون تومان پول دریافت نشده است.
کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی در تحقیقات از کلیه شکات و مالباختگان اطلاع پیدا کردند که ابراهیم به صورت ماهرانه‌ای از ارائه هرگونه اطلاعات در خصوص محل سکونت خود به مالباختگان خودداری کرده و هیچکدام از مالباختگان هیچگونه اطلاعاتی در خصوص محل سکونت یا محل کار احتمالی وی در اختیار ندارند.
با وجود بلامکان بودن متهم، کارآگاهان پایگاه نهم آگاهی با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی محل تردد متهم در منطقه دولت آباد شده و با اطمینان از حضور متهم در این منطقه، سرانجام ۲۹ خرداد موفق به دستگیری وی شدند.
سرهنگ کارآگاه حسین زارع، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهم در همان تحقیقات اولیه و پس از مواجه حضوری با شکات و مالباختگان، صراحتا به کلاهبرداری از آن‌ها اعتراف کرد.
وی در پایان این خبر اعلام کرد: با توجه به اعتراف صریح متهم به کلاهبرداری از شکات و مالباختگان، سابقه متهم در ارتکاب جرایم مرتبط با کلاهبرداری، شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و به منظور شناسایی دیگر شکات و مالباختگان احتمالی، متهم پرونده با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است؛ لذا از شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در شهرری – انتهای خیابان آستانه مراجعه کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز