روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 2,506
  • بازدید دیروز: 2,848
  • کل بازدید ها: 838,548
مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی: تلاش برای افزایش خروجی محصولات دانش بنیان در صنعت

مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی با اشاره به اینکه تاکنون ۸۹ شرکت دانش بنیان در استان مجوز فعالیت دریافت کرده اند، گفت: از این تعداد هفت شرکت در زمره واحد های صنعتی بزرگ استان اند که توانسته اند این عنوان را کسب کنند.
علی جهانگیری در سومین نشست از مجموعه نشست های خبری موضوعی با خبرنگاران افزود: سال گذشته ۵۵۰ میلیارد ریال در سطح کشور برای شرکت های دانش بینان منابع جذب شد که شرکت های دانش بنیان صنعتی توانستند بیشتر این منابع را جذب کنند.
وی همچنین با اشاره به برنامه برگزاری پنجمین نمایشگاه و جشنواره ربع رشیدی تبریز در روزهای ۲۰ تا ۲۴ آبان ماه سال جاری افزود: رویکرد اصلی این نمایشگاه بین المللی تجاری سازی فناوری است.
جهانگیری گفت: سال گذشته یک هزار و ۷۱۳ طرح فناورانه در چهارمین نمایشگاه و جشنواره ربع رشیدی تبریز ارائه شد که از این تعداد ۵۹۷ طرح فناورانه از خارج استان و ۱۶ طرح از کشور چین بود.
وی اظهار کرد: نمایشگاه بین المللی ربع رشیدی، نمایشگاهی بازرگانی با موضوع فناوری است و سعی می کنیم هر دو طرف عرضه و تقاضای فناوری را کنار هم قرار دهیم.
مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی همچنین در خصوص اهم اقدامات پیش روی این منطقه انجام شده، اظهار کرد: ۱۰ تا ۱۲ مرداد امسال هیاتی از موسسه فناوری کشور اتریش به تبریز سفر خواهند کرد تا قرارداد فناوری در بحث مراودات فناورانه بین دو کشور به صورت رسمی امضا شود.
وی افزود: به دنبال این هستیم که شبکه فناوری و ماشین سازی استان را توانمند کنیم تا تغییر مسیر داده و بتوانند در فضای بین المللی کار کنند.
جهانگیری اضافه کرد: متاسفانه قطعه سازان ما در سال های اخیر با وجود توانمندی هایی که دارند، خود را به صنایع خودروسازی وابسته کرده اند و این موجب شده که کمتر از ظرفیت خود کار کنند.
وی اضافه کرد: ما به دنبال توانمند سازی این بخش از نظر فنی و آشنا کردن آنها با فضای کسب و کار جدید هستیم تا تغییر استراتژیک در کسب و کار آنها رخ دهد.
مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی بر ضرورت استفاده از ظرفیت های ویژه خوشه های صنعتی استان تاکید کرد و گفت: ارتقای خوشه های صنعتی به فناوری می تواند نقش مهمی در تحقق ارزش افزوده دانش بنیان داشته باشد.
وی با اشاره به افزایش خروجی محصولات دانش بنیان در صنعت، افزود: باید در جهت تبدیل خوشه های صنعتی به خوشه های فناور در مجموعه شرکت شهرک های صنعتی تلاش بیشتری انجام شود.
جهانگیری با اشاره به ضرورت ورود فناوری به صنایع استان، خاطرنشان کرد: اگر ما بتوانیم دانش مورد نیاز صنعت را از دانشگاه های خود به دست آوریم توانسته ایم حلقه اتصال صنعت و دانشگاه را محقق و به توسعه صنعت کمک کنیم.
وی اظهار کرد: در مواردی که این دانش در اختیار دانشگاه های ما و فناوران استان قرار ندارد، می توانیم با واردات آن به توسعه هر دو بخش کمک کنیم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز