روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 285
  • 702
  • 1,334,486
مدیر کل ثبت احوال استان خبرداد: افزایش ۱۴/۹ درصدی ازدواج در هرمزگان

مدیر کل ثبت احوال هرمزگان از افزایش ۱۴/۹ درصدی واقعه ازدواج در این استان طی ۱۱ ماهه سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.
فرزاد افشاری‌نژاد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هرمزگان در سال‌های اخیر همواره در رده‌های بالای جدول نرخ زاد و ولد کشور قرار داشته است، اظهار کرد: در ۱۱ ماهه سال جاری تعداد ۳۹ هزار و ۷۶۱ واقعه ولادت در هرمزگان به ثبت رسیده که نسبت
به مدت مشابه سال گذشته که ۳۸ هزار و ۳۸۴ مورد واقعه ولادت به ثبت رسیده، دارای رشد ۳/۶ درصدی است.
وی با بیان اینکه نرخ ثبت ولادت نسبت به جمعیت در مدت زمان مذکور، برابر با ۲۴/۷ در هزار نفر است، افزود: هرمزگان در ۱۱ ماهه سال‌جاری بعد از سیستان و بلوچستان در رتبه دوم جدول نرخ ولادت کشور قرار دارد.
مدیر کل ثبت احوال هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان از استان‌های جوان و دارای هرم جمعیتی جوان است، اضافه کرد: از نکات جالب توجه در این استان افزایش ۱۴/۹ درصدی واقعه ازدواج در استان طی ۱۱ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه است.
افشاری‌نژاد با اشاره به اینکه در مدت زمان یاد شده، ۱۴ هزار و ۷۱۴ واقعه ازدواج در استان به ثبت رسیده، یادآور شد: این رقم در مدت زمان سال گذشته برابر با ۱۲ هزار و ۸۰۵ واقعه بود است.
وی خاطرنشان کرد: از تعداد ازدواج‌های ثبت شده طی سال‌جاری ۹ هزار و ۸۵۷ مورد معادل ۶۷ درصد از کل در حوزه‌های شهری و ۴ هزار و ۸۵۷ مورد معادل ۳۳ درصد از کل، مربوط به حوزه روستایی است.
مدیر کل ثبت احوال هرمزگان با بیان اینکه نرخ میانگین کشوری ازدواج ۹/۱ واقعه به ازای هر ۱۰۰ نفر است، گفت: در مدت زمان مذکور به ازاری هر هزار نفر جمعیت در استان ۹/۶ واقعه ازدواج به ثبت رسیده و از این حیث استان در رتبه ۱۵ جدول فراوانی ازدواج کشور قرار دارد.
افشاری‌نژاد ادامه داد: میانگین اختلاف سن مرد و زن در ازدواج‌های ثبت شده، در زمان ازدواج ۵/۱ سال است که در نقاط شهری پنج و در نقاط روستایی ۵/۳ سال است
وی گفت: مردان گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ سال با اختصاص ۳۷/۸ درصد بیشترین سهم از کل ازدواج‌های ثبت شده را به خود اختصاص داده‌اند این در حالیست که این جایگاه برای زنان مربوط به گروه سنی ۱۵ تا ۱۹ سال معادل ۳۵/۲ درصد از مجموع کل ازدواج‌های صورت گرفته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز