مراسم اربعین حسینی باید صحنه وحدت بین دو ملت ایران و عراق باشد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که ایران و عراق، کانون‌های پرجوش و خروش تشیع در دنیای امروز هستند، گفت: مراسم اربعین حسینی فرصتی برای تقویت وحدت بین ملت‌های دو کشور است و باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم.
رحیم شهرتی‌فر در نشست هماهنگی و برنامه‌ریزی مدیران موکب‌های خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی، گفت: امروز به برکت خون شهدا و حرکت امام راحل(ره) و سیاست‌های بین‌المللی و منطقه‌ای جمهوری اسلامی، شرایط برای جهان تشیع متفاوت از گذشته است و شاهد برپایی عظیم‌ترین تظاهرات مذهبی به نام شیعه و امام حسین(ع) هستیم.
وی افزود: باید از این فرصت بی‌نظیر در تاریخ تشیع نهایت استفاده را برای ترویج فرهنگ شهادت و پیام قیام امام حسین(ع) و همچنین تقویت انسجام و یکپارچگی پیروان مکتب تشیع و همگرایی ادیان و مذاهب با تکیه بر نهضت عاشورا ببریم.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که دشمنان به دنبال انحراف حرکت عظیم اربعین هستند، افزود: هدف شیطانی دشمنان، فاصله انداختن بین دو ملت ایران و عراق و تحت تاثیر قرار دادن حضور میلیونی ایرانیان در این مراسم است.
وی اضافه کرد: دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی هستند و این‌طور القا می‌کنند که شیعیان، مراسم اربعین را در مقابله با مراسم حج برگزار می‌کنند؛ در حالی که هدف اصلی مراسم اربعین، تقویت وحدت در کل جهان اسلام است.
شهرتی‌فر خاطرنشان کرد: تبلیغات سوء و خلاف واقع اخیر دشمنان و بدخواهان در فضای رسانه‌ای نیز در راستای این هدف شوم است که مردم ایران و عراق را نسبت به یکدیگر بدبین کند.
وی با تأکید بر این‌که باید در مقابل این توطئه‌ها هوشیار بود، گفت: مراسم اربعین باید به صحنه وحدت و همدلی دو ملت ایران و عراق به عنوان کانون‌های پرجوش و خروش تشیع در جهان امروز تبدیل شود.
معاون استاندار آذربایجان شرقی همچنین به تهدیدهای امنیتی مراسم اربعین اشاره کرد و گفت: حرکت عظیم اربعین، دشمنان تشیع از جمله وهابیون و صهیونیست‌ها را دچار واهمه کرده و آنها به دنبال به هم زدن نظم و تهدید امنیت این مراسم هستند.
وی خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از سناریوهای تهدیدآمیز دشمنان، احترام به قانون و همکاری با نیروهای امنیتی باید مورد توجه همه شرکت‌کنندگان و دست‌اندرکاران مراسم اربعین قرار گیرد. ادامه در صفحه ۳ …

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از