روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 199
  • 852
  • 1,331,439
مراقب کلاهبرداری های اقتصادی در فضای مجازی باشید

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی نسبت به افزایش کلاهبرداری های اقتصادی در فضای مجازی به مردم هشدار داد.
محسن محمودی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگاران با تاکید بر لزوم رعایت حریم خصوصی در فضای مجازی عنوان کرد: این حریم در اصول قانون اساسی نیز بیان شده که باید همگان آن را به ویژه در بعد رفتاری و در فضای مجازی رعایت کنند.
وی با اشاره به افزایش ذائقه مصرف اینترنت در بین خانواده ها تصریح کرد: بیشتر پرونده هایی که در فتا تشکیل می شود، به دلیل اتفاق هایی است که در جشن ها و دورهمی های خانوادگی رخ می دهد که تصاویری از این مجالس در فضای مجازی به اشتراک گذاشته می شود.
محمودی همچنین با انتقاد از انتشار برخی تصاویر نامناسب کودکان در فضای مجازی ابراز داشت: برخی خانواده ها عکس های کودکان خود را به صورت نامناسب و حتی بدون لباس، در فضای مجازی به اشتراک می گذارند که همان فرزند می تواند در بزرگسالی به دلیل این رفتار والدین، از آن ها شکایت کند.
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی عنوان کرد: اظهارنظرها درباره افراد، توهین و افترا در فضای مجازی در استان آذربایجان شرقی آمار بالایی دارد که باید با همکاری مردم و امربه معروف و نهی از منکر، میزان آن را کاهش دهیم. وی در پایان نسبت به کلاهبرداری های اقتصادی در فضای مجازی هشدار داد و گفت: این نوع کلاهبرداری ها در استان آذربایجان شرقی افزایش پیدا کرده که مردم به چنین تماس هایی که با بهانه برنده شدن، افراد را به پای عابربانک ها می کشند، پاسخ ندهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز