روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 270
  • 702
  • 1,334,471
مراودات تجاری ایران و جمهوری آذربایجان بهبود یافته است

عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی ایران گفت: به تعبیر فعالان بخش خصوصی مراودات تجاری ایران و جمهوری آذربایجان بهبود یافته است.
حسین پیرموذن در جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت تصریح کرد: امسال اقدامات مطلوبی برای توسعه روابط تجاری با آذربایجان صورت گرفته از جمله اینکه توانستیم از اردبیل هیئت تجاری به روسیه و آذربایجان اعزام کنیم.
وی افزود: هفته قبل نیز هیئت ۱۰۰ نفری از آذربایجان به ایران سفر کردند و برگزاری کمیسیون فنی روابط تجاری ایران و ‌آذربایجان دستاوردهای مطلوبی را به دنبال داشته است.
عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی ایران با یادآوری طرح مشکلات بخش خصوصی در تجارت با آذربایجان و رفع آن ها ادامه داد: امروز در وضعیت مطلوبی از مراودات تجاری با جمهوری آذربایجان هستیم.
پیرموذن متذکر شد: اردبیل به عنوان استان معین واحدهای تولیدی که نیاز به سرمایه‌گذاری مشترک دارند انتخاب شده و قرار است مطالعات و برآوردهای لازم در این خصوص صورت گیرد.
رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل ابراز امیدواری کرد در سال آینده چند مورد سرمایه‌گذاری آذری‌ها در اردبیل محقق شود.
وی به ضرورت تحقق طرح کشت فرا سرزمینی نیز تأکید کرد و گفت: در سفر رئیس‌جمهور آذربایجان به ایران می‌توان این موضوع را مطرح کرد.پیرموذن همچنین در خصوص اقدامات حمایت از بخش تولید در استان اضافه کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته کمک به واحدهای تولیدی در سال آینده نیز ادامه خواهد یافت.
رئیس اتاق بازرگانی استان تأکید کرد: اگر واحدهای تولیدی موردبررسی قرار گرفته‌اند لازم است پیگیری شوند تا تسهیلات پرداخت شود.وی همچنین به حذف مالیات بر ارزش‌افزوده صنایع تبدیلی کشاورزی اشاره کرد و گفت: با توجه به نیاز استان به توسعه صنایع تبدیلی ضروری است سرمایه‌گذاران از این فرصت طلایی استفاده کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز