روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ آذربایجان شرقی به ۶۳ هزار معتاد خدمات ارایه کرد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: طی یک سال اخیر مراکز بازپروری ماده ۱۵ و مرکز ماده ۱۶ به افزون بر ۶۳ هزار نفر از معتادان استان خدمات ارایه کرده است.
محمدعلی نصرتی در همایش نقش آموزش و پرورش در مبارزه با مواد مخدر در شهرستان هریس، افزود: از مجموع افراد فوق ، تعداد ۵۰ هزار نفر به صورت ثابت خدمات دریافت کرده اند و بقیه با تکمیل درمان خود بهبود یافته و از مراکز فوق ترخیص شده اند.
وی اظهار کرد: در آذربایجان شرقی بخش خصوصی مددکار اصلی ماست که در ۲۶۷ مرکز و کلینیک بهبودی از اعتیاد به تعداد ۵۰۰ هزار نفر معتاد شناسنامه دار خدمات ارایه می دهند و از این تعداد دو مرکز کمپ بازپروری زنان در تبریز و مراغه نیز دایر شده است.
نصرتی با بیان اینکه یکی از راهبردهای ما در مبارزه با مواد مخدر افزایش آگاهی، حفظ انسجام خانواده ها و مدیریت فرزندان است، گفت: پاسخگویی اعضا به تکالیف خود سطح سلامت جامعه را ارتقا می دهد.
وی هدف اصلی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی را اجتماعی کردن مبارزه با موادمخدر با ورود علما، نخبگان، دانشگاهیان، ائمه جمعه و روحانیون در تمامی سطوح جامعه عنوان کرد و گفت: راهبرد اصلی ما پیشگیری اولیه است.
نصرتی ، تعداد معتادین متجاهر نگهداری شده در مرکز ماده ۱۶ استان را ۵۰۰ نفر اعلام کرد که ۲۳۰ نفر آنان بعد از بهبودی به کار اشتغال دارند و قالی بافی یکی از عرصه هیا اشتغال آنهاست که تولیدات آنها برای عرضه به مشتریان به نمایشگاه های خارج از کشور صادر می شود.
وی با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد سرقت ها توسط افراد معتاد انجام می شود و ۵۵ درصد زندگی مشترک مبتلایان به این بیماری به طلاق می انجامد، گفت: ۶۵ درصد زندانی ها به گونه ای با مواد مخدر رابطه دارند.
نصرتی با بیان اینکه اقدامات لاک پشتی و پدافندی در مبارزه با قاچاق مواد مخدر جوابگو نیست، نسبت به تشدید برخورد با پدیده قاچاق تاکید کرد.
وی، افزایش توان جسمی، متناسب کردن اندام و توان بیدار ماندن در شب به ویژه برای کارگران شب کار و دانشجویان را از علل گرایش به مواد مخدر عنوان و بر ضرورت تقویت روحیه کارکنان محیط های صنعتی و ایجاد خودباوری در بین کارگران تاکید کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز