روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 671
  • 700
  • 1,332,611
مرتفع ترین پل معلق خاورمیانه در آذربایجان

پل معلق مشگین شهر در حال حاضر مرتفع ترین و بزرگترین پل کابلی در منطقه ی خاورمیانه می باشد این پل در استان زیبای اردبیل قرار دارد و به تنهایی تبدیل به جاذبه ای گردشگری که مردم را از مکان های دور و نزدیک به مشگین شهر می کشاند تا از این پل بازدید کنند و بر روی آن پیاده روی کنند. پل مشگین شهر یک پل معلق پیاده رو می باشد. حین عبور از این پل معلق از فراز منطقه بکر و پردرخت و دره عمیق و زیبایی خواهید گذشت که رودخانه خیاو چای در قعر آن در جریان است.
پل معلق مشگین شهر به دلیل زیبایی و برتری نسبت به دیگر پل های مشابه در خاورمیانه باعث شده است تا این پل خود به تنهایی به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های مشگین شهر و همینطور استان اردبیل باشد و به دلیل وجود همین پل بسیاری از مردم که زیاد اسم شهر زیبای مشگین شهر رو نشنیده بودند، با این شهر آشنا شوند و از نقاط دور و نزدیک برای بازدید از این پل به این شهر بیایند.
پل مشگین شهر در ارتفاع ۸۰ متری از رودخونه ی خیاوچای ساخته شده و طول این پل زیبا ۳۶۵ متره و عرض این پل هم ۲ متر می باشد. هزینه ی ساخت و احداث این پل زیبا چیزی در حدود ۴۰۰ میلیارد ریال بوده و نقشه و احداث کامل این پل تماما” توسط مهندسان داخلی انجام شده است. این پل در منطقه گردشگری خیاو می باشد.
مشگین شهر در فاصله ی ۹۰ کیلومتری از شهر اردبیل قرار گرفته است و ۱۵۵ هزار نفر جمعیت دارد. علاوه بر این پل در مشگین شهر جاذبه های مطرح دیگری هم دیده می شود ، مثل چشمه های آبگرم، کوهستان و جنگل های ارسباران و دیگر جاذبه های تاریخی. همینطور چشمه ی آب گرم معدنی مشگین شهر با ۸۶ درجه دما به عنوان داغ ترین چشمه ی آبگرم شناخته شده است. در آینده‌ای نزدیک تمام طول پل معلق که شامل ۳۶۵ متر است شیشه‌ای خواهد شد تا هیجان عبور از این پل برای شما دوچندان شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز