روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 145
  • 702
  • 1,334,346
مرخصی ۸۴ روزه برای زنان دارای «فرزندخوانده»

مدیرکل دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فراهم شدن امکان استفاده از مرخصی دوره مراقبت برای مادران شاغلی که کودکی را از بهزیستی به فرزندخواندگی قبول می‌کنند خبر داد.
عبدالرحیم تاج‌الدین ، در این باره اظهار کرد: مدت این مرخصی زایمان یا به عبارت بهتر مرخصی دوره مراقبت، ۸۴ روز است و مشمول زنانی می شود که کودکانی تا سن زیر سه سال را از بهزیستی به حضانت گرفته باشند.
وی افزود: این بخشنامه از ابتدای اسفندماه جاری توسط سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شده و لازم الاجراست.
مدیرکل دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اصلاح بند ۲۱ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست در سال ۱۳۹۳، گفت: قبلا زنی که سرپرستی افراد تحت حمایت این قانون را به عهده می‌گرفت از مزایای حق اولاد و مرخصی دوره مراقبت بهره‌مند نبود که با پیگیری و رایزنی های ما زمینه ارائه این خدمت حمایتی فراهم شد و این دسته از مادران می‌توانند طبق ماده ۶۷ قانون تأمین اجتماعی از ۸۴ روز مرخصی کمک بارداری موقت برخوردار شوند.
تاج‌الدین ادامه داد: علاوه بر این آن دسته از زنانی که رحم خود را برای فرزنددار شدن در اختیار دیگری می‌گذارند و همچنین زنانی که قرار است این فرزندان را بزرگ کنند نیز با ارائه مدارک بیمه ای و پزشکی خود می توانند از این مرخصی استفاده کنند.
وی درباره شمار مشمولین این مرخصی گفت: آمار دقیقی از مشمولان نداریم اما می‌توان گفت از ۲۴ هزار و ۵۰۰ فرزند بهزیستی ، در دوسال اخیر ۱۰ هزار نفر به حضانت خانواده ها درآمده اند و بالاترین آمار مربوط به تهران است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز