مردم اصلی ترین عامل احیای دریاچه ارومیه هستند

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: مردم اصلی ترین عامل احیای دریاچه ارومیه هستند.
محمدصادق پورمهدی در همایش یکروزه احیای دریاچه ارومیه در شهرستان بناب افزود: اجرای موفق طرح های احیای دریاچه ارومیه در این شهرستان باعث تغییر الگوی کشت، کاهش مصرف آب و افزایش سطح آبهای زیر زمینی شده است و باید بهعنوان الگو در سایر شهرهای استان نیز اجرا شود.
وی با اشاره به اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی بناب گفت: شهرستان بناب برای اولین بار اقدام به اجرای طرح کاداستر در اراضی کشاورزی نموده است که ثمرات آن باعث برنامه ریزی دقیق، استفاده از ظرفیت های آب و خاک منطقه و تخصیص مناسب منابع آبی شده است.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی همچنین از مردم به عنوان اصلی ترین عامل در احیای دریاچه ارومیه نام برد و افزود: باید با بهره مندی از همت اهالی ساکن در اطراف دریاچه ارومیه و با اتکاء به دانش روز و تکنولوژی نسبت به جبران کاهش بارندگی ها اقدام و برای کشاورزی مدرن برنامه ریزی کنیم.
پورمهدی بر استفاده از ظرفیت بانوان وروستاییان در اجرای برنامه های ستاد احیای دریاچه ارومیه نیز تأکید و تصریح کرد: طبق تفاهم نامه فی ما بین معاونت عمرانی استانداری و اداره کل فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی باید هر نفر روستایی نسبت به آموزش یک حرفه اقدام کند تا درکنار شغل کشاورزی از سایر حرف نیز سود ببرد.
وی سپس بر ایجاد نمایشگاه های دائمی فروش محصولات کشاوری، توجه به گردشگری در روستاهای هدف و توسعه صنایع دستی در روستاها تأکید کرد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz