روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 1,762
  • بازدید دیروز: 2,848
  • کل بازدید ها: 837,804
مردم نگران حذف دفترچه های بیمه سلامت نباشند

مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با بیان اینکه ارایه خدمات درمانی از طریق دفترچه های رایگان بیمه سلامت ادامه دارد، گفت: مردم نگران نباشند، زیرا با مراجعه به مراکز دولتی همچنان می توانند از خدمات بیمه سلامت بهره مند شوند.
وحید مجیدی با تاکید بر اینکه اجرای طرح تحول سلامت در راستای برنامه ششم توسعه کشور انجام می شود، اظهار کرد: دارندگان دفترچه بیمه سلامت برای دریافت خدمات، ملزم به مراجعه به مراکز دولتی هستند و سطح خدمات و میزان خدمات پرداختی در مراکز دولتی به هیچ وجه تغییر نیافته است.
وی خاطرنشان کرد: دارندگان دفترچه بیمه سلامت همگانی اگر بخواهند از خدمات بخش خصوصی استفاده کنند باید به ازای هر نفر سالانه ۲۴۰ هزار تومان پرداخت کنند.
مجیدی اضافه کرد: براساس مصوبه دولت، تمام بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی (رایگان) خدمات خود را اعم از مراقبت‌های اولیه، پزشکی عمومی، خدمات سرپایی و بستری از مراکز دولتی دریافت می‌کنند و اگر بخواهند از بخش خصوصی نیز خدمات بگیرند باید هزینه پرداخت کنند.
وی با بیان اینکه هم اکنون ۵۶ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، تعداد بیمه شدگان آذربایجان شرقی را ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر ذکر کرد که یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر آن بیمه شده روستایی است. مجیدی گفت: در حال حاضر بیش از ۶۲۰ هزار نفر در آذربایجان شرقی تحت پوشش بیمه سلامت رایگان هستند که می توانند همانند گذشته از خدمات بخش دولتی بهره مند شوند.
وی همچنین در مورد خدمات دهی به پنج بیماری خاص شامل ام اس، هموفیلی، تالاسمی، دیالیز و پیوند کلیه اظهار کرد: بیماران خاص مشمول بیمه ایرانیان هستند و این افراد همانند گذشته از خدمات لازم به صورت رایگان استفاده می کنند.
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی از پرداخت ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه برای بیماران خاص در سال گذشته خبر داد و گفت: انجام دیالیز در مراکز دولتی و خصوصی کاملا رایگان است.
مجیدی، تعداد مراکز بهداشتی و درمانی تحت پوشش بیمه سلامت استان را ۳۱۰ مرکز با ۴۸۰ پزشک برای هر ۴ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت روستایی ذکر کرد و افزود: همچنین هر ۷ هزار نفر جمعیت روستایی از خدمات یک کارشناس مامایی بهره مند است.
وی راهکار برون رفت از مشکلات درمانی و صرفه جویی در هزینه های دولت را اجرای سیستم ارجاع و پزشک خانواده دانست و گفت: سیستم پزشک خانواده طرحی کاملا علمی است که اگر درست اجرا شود بسیاری از مشکلات حوزه درمان رفع می شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز