روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 705
  • 702
  • 1,334,906
مردم و مسئولان باید خطر نفوذ اطلاعاتی و جنگ سایبری را جدی بگیرند

استاندار آذربایجان‌شرقی در پیامی به کنفرانس علمی پدافند غیرعامل در فضای سایبر، اهتمام جدی نخبگان و دانشگاهیان در تدوین و اجرای سیاست امنیت اطلاعات و ارائه راهکارهای جامع و کامل در این زمینه را مورد تاکید قرار داد.
متن پیام اسماعیل جبارزاده به این شرح است: توسعه و گسترش فناوری ارتباطات و اطلاعات با سرعتی شگرف، همه مرزهای ملی، اجتماعی، فرهنگی و حقوقی را درنوردیده و مجموعه‌ای نوین از چالش‌ها و فرصت‌ها را فراروی جوامع قرار داده است.
این فرآیند، امنیت سازمان‌ها، سامانه‌ها و حریم خصوصی افراد را با خطری بی‌سابقه مواجه ساخته است که لزوم پرداختن و توجه به این حوزه را برای آحاد جامعه بیش از پیش آشکار می‌کند.
مردم و مسئولان در هر بخش و نهادی، باید خطر نفوذ اطلاعاتی و جنگ سایبری را جدی شمرده و با احتیاط و دقت در استفاده صحیح از این فضا، فرصت رخنه و نفوذ را به بدخواهان ندهند و با آگاهی و شناخت از فضای مجازی، آسیب‌ها و تهدیدات آن را به حداقل برسانند.
برای تحقق این امر، گام اول در امن‌سازی داده‌ها و اطلاعات سازمان‌ها، تدوین و اجرای سیاست امنیت اطلاعات است که باید به دست نخبگان، اساتید و دانشگاهیان عزیز به صورت مکتوب تهیه و مورد ارزیابی قرار گیرد و راهکارهایی جامع و کامل در خصوص حفاظت از سرمایه‌های اطلاعاتی ارائه شود.
گام دوم در این عرصه، برگزاری کنفرانس‌های علمی، کارگاه‌های آموزشی و ایجاد زمینه هم‌اندیشی فرهیختگان و پژوهشگران این حوزه می‌باشد که باید مورد توجه قرار گیرد.
بدون شک برگزاری کنفرانس ملی پدافند غیرعامل در قلمرو فضای سایبر، بستری مناسب برای ارتقای امنیت اطلاعات، شناخت بیشتر چالش‌های فضای سایبر و نهادینه‌سازی فرهنگ پدافند غیرعامل در استان فراهم می‌کند.
ضمن قدردانی و تشکر از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی مراغه و برگزارکنندگان این کنفرانس ملی، امیدوارم نتایج و یافته‌های این رخداد علمی، راهکارهای عملی جدیدی برای چالش‌های فضای مجازی استان و کشور ارائه کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز