روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
مردی که چهل دقیقه، مرگ را تجربه کرد

جان اوگبورن ۳۶ ساله، هنگامی که در محلی نزدیک خانه‌اش در منطقه شارلوت مشغول کار با لپ تاپش بود دچار حمله قلبی شد.
از شانس خوب او، همان لحظه دو پلیس در آن منطقه گشت می‌زدند که متوجه وضعیت جان شدند. آنها تصمیم گرفتند به جای تماس با اورژانس و منتظر ماندن، خودشان عملیات احیا را انجام بدهند. این دو افسر پلیس به مدت ۴۲ دقیقه عملیات احیا را انجام دادند تا اینکه دوباره نبض جان به حرکت در آمد.
لارنس گویلیر و نیکولینا باجیک، افسران پلیس به خاطر تلاش‌هایشان و ناامید نشدنشان برای نجات جان این مرد معروف شده‌اند و افراد زیادی از کار شایسته آنها قدردانی کردند.
بنا به گفته کارکنان اورژانس، معمولاً عملیات احیا بعد از ۲۰ دقیقه متوقف می‌شود، اما این دو نفر با تلاش و صرف زمان دو برابر معمول جان اوگبورن را به زندگی برگرداندند.
«دارم به زندگی بر می‌گردم.»
پس از اینکه نیروهای اورژانس آقای اوگبورن را به بیمارستان آوردند، او را به کمای مصنوعی بردند تا چند روزی استراحت کند و خطر رفع شود.
پس از مرخصی از بیمارستان، پزشکان از او خواستند که تا ۶ ماه رانندگی نکند و آرام آرام ساعات کارش را افزایش دهد. اما خودش معتقد است که حالش خیلی خوب است و جز کمی سوزش در قفسه سینه مشکل دیگری ندارد. او به خبرنگار بی‌بی‌سی می‌گوید: «انرژی من هنوز به میزان سابق نرسیده است، آن هم به خاطر تغییر روال زندگی‌ام است. مطمئنم بزودی به حالت سابق برمی‌گردم.»
آقای اوگبورن این روزها به چیزهای زیادی فکر می‌کند. به تلاشی که آن دو پلیس برای نجات جان او انجام دادند و ناامید نشدند. به جانی که به او بخشیدند. او به زندگی دوباره‌ای که به دست آورده فکر می‌کند. حالا تصمیم گرفته که آدم بهتری باشد و همچون آن دو پلیس به مردم خدمت کند.
او در پایان به خبرنگار بی‌بی‌سی می‌گوید: «گاهی اوقات به این موضوع فکر می‌کنم که چرا آن دو پلیس به اورژانس زنگ نزدند و خودشان عملیات احیا را انجام دادند. به چه چیزی فکر می‌کردند که این تصمیم را گرفتند. اما در هر حال من از آنها تا آخر عمر دوباره‌ای که بهم دادند سپاسگزارم و بیشتر از همیشه به پلیس‌ها احترام می‌گذارم.»/ایران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز