روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
مرگ مشکوک ۳ عضو یک خانواده

ماموران گمرک سه محموله مواد مخدر از نوع تریاک را قبل از ترانزیت به اروپا توقیف کردند.
به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، ماموران گمرک طی سه عملیات موفق به کشف بیش از ۵۱ کیلو گرم تریاک شدند.
تیم سگ های مواد یاب گمرک جمهوری اسلامی ایران اخباری مبنی بر جاسازی مواد مخدر در چندین محموله صادراتی دریافت و برای شناسائی و کشف این محموله ها اعزام شدند.
در محموله اول ۹ کیلو و ۵۰۰ گرم شیره تریاک به طرز بسیار ماهرانه ای لفاف پیچ شده و با پوشش ادویه و کاربن در داخل لوله و قوطی های پروفیل و کف یک دستگاه دیزی ساز صادراتی جاسازی شده بود که توسط ماموران گمرک کشف و ضبط شد.
در محموله دوم ۳۲ کیلوگرم تریاک در داخل چهار دستگاه تنور نانوایی که در حال خروج از مرز بازرگان بود شناسایی و کشف گردید.
بدنبال این کشفیات جاسازی ۱۰ کیلوگرم تریاک به روش مشابه در داخل لوله و پروفیل یک دستگاه پخت نان شناسائی و توقیف گردید.
مقصد این سه محموله کشورهای اتریش، آلمان و انگلستان بوده است .کلیه مواد مخدر کشف شده در این سه عملیات همراه با مستندات و کالاها پس از تنظیم صورتجلسه در اختیار پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا قرار گرفته است.
حسب اعلام مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک ایران، موفقیت گمرک جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق انواع مواد مخدر سنتی، صنعتی و پیش ساز نتیجه هوشیاری ماموران گمرک و احساس مسئولیت هموطنانی است که به هر نحو در حوزه واردات، صادرات و ترانزیت مشغول بوده و دغدغه سوء استفاده قاچاقچیان از جاسازی محموله های پستی، مسافری و تجاری را داشته اند.
لازم به ذکر است که برخی از رانندگان محموله های تجاری صادراتی، وارداتی و ترانزیتی با وجود اینکه از جاسازی انواع مواد مخدر در داخل محموله ها بی اطلاع بوده اند، در خارج از مرزها به اتهام جاسازی مواد مخدر شناسائی و به حبس های طولانی مدت محکوم شده اند. گمرک جمهوری اسلامی ایران از کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که به هر نحو با حوزه صادرات، واردات و ترانزیت سر و کار دارند دعوت بعمل می آورد که در صورت مواجهه به موارد مشکوک مراتب را به مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته و یا مدیران کل گمرکات اجرائی اطلاع دهند تا اقدامات قانونی بعدی صورت پذیرد.
بنا بر این گزارش، کشف و شناسایی انواع مواد مخدر با هوشیاری و کنترل دقیق ماموران گمرک طی سال های اخیر افزایش قابل توجهی یافته و گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ موفق شد رتبه نخست مبارزه با قاچاق مواد مخدر و رتبه دوم را در مبارزه با انواع قاچاق در دنیا کسب کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز