روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 470
  • 582
  • 997,213
مزایای صدور گواهی شغلی برای شاغلان خارج از کشور

یک مقام مسئول در وزارت کار با تشریح مزایای صدور گواهینامه شغلی برای شاغلان خارج از کشور و کارفرمایان شرکتهای اعزام کننده، معافیت پرداخت عوارض خروج را یکی از این مزیتها عنوان کرد.
محمد اکبرنیا در گفتگو با خبرنگار ان با اشاره به صدور گواهینامه شغلی برای ایرانیان شاغل در خارج از کشور و مزایای آن گفت: این گواهینامه شغلی به دو صورت صادر می شود؛ یک گروه مشمول شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی اعزام کننده نیروی کار است که در خارج از کشور پروژه های اقتصاد دارند.
وی ادامه داد: کارکنان و کارگران اعزام شده از طرف شرکت های خدمات فنی و مهندسی، در صورت صدور گواهینامه شغلی از چند مزایا برخوردار می شوند که معافیت فرد شاغل از پرداخت عوارض خارج از کشور و معافیت کارفرما از پرداخت مالیات از مزایای این گواهینامه برای فرد کارکن و کارفرما است؛ ضمن اینکه اگر کارفرما برای اجرای پروژه خود در خارج از کشور نیازمند خرید تجهیزات در کشور مقصد باشد، تجهیزات خریداری شده برای ورود به کشور شامل تخفیفات گمرکی می شوند.
مدیر کل هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت کار افزود: گروه دیگری از شاغلان که مشمول مزایای صدور گواهینامه شغلی می شوند، کارگران و کارکنان حقوق بگیری هستند که به صورت مستقل به خارج از کشور اعزام شدند. طی هماهنگی با سفارت ایران در کشورهای مقصد، در صورت ثبت نام متقاضیان در سامانه اطلاعات شغلی ایرانیان خارج از کشور، در داخل برای آنها توسط وزارت کار گواهینامه شغلی صادر می شود.
اکبرنیا ادامه داد: این گروه از شاغلان علاوه بر معافیت از پرداخت عوارض خارج از کشور، می توانند در داخل کشور با پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی از مزایای دوران بازنشستگی برخوردار شوند، تا هر زمان که به کشور بازگشتند از مزایای درمانی و بازنشستگی بهره مند شوند.
این مقام مسئول در وزارت کار، درباره آمار شاغلان ایرانی شاغل خارج از کشور گفت: تا کنون برای بیش از ۱۵ هزار ایرانی شاغل در خارج از کشور گواهی نامه شغلی صادر شده است اما تعداد ایرانیان شاغل خارج از کشور بسیار بیش از این میزان است که دستگاه های مرجع آماری باید نسبت به سرشماری و ارائه آمار دقیق این گروه از افراد اقدام کنند.
مدیر کل هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت کار، همچنین درباره محل صدور گواهینامه شغلی و تحویل آن به ایرانیان شاغل در خارج گفت: در حال حاضر از طرف وزارت کار بین ایران و قطر وابستگی شغلی وجود دارد که از طریق سفارت ایران در قطر این گواهینامه شغلی برای ایرانیان شاغل در این کشور صادر می شود اما برای سایر کشورها در صورت ثبت نام متقاضی در سامانه مذکور، این گواهی نامه در داخل کشور صادر می شود و متقاضی در صورت بازگشت به ایران یا یکی از اعضای خانواده یا نماینده وی می توانند نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز