روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 293
  • 749
  • 1,336,778
مسئولان از اصحاب رسانه حمایت کنند

سید محمد علی آل هاشم” نماینده ولایت فقیه آذربایجان شرقی گفت: اهل قلم نسبت به سایر اغصای جامعه باید تقدم داشته باشند تا مشکلات جامعه را با دقت انعکاس داده و آن ها را اطلاع رسانی کنند.
وی در همایش گرامیداشت روز خبرنگار در جمع اصحاب رسانه، از واقف بودن به مشکلات و دغدغه های یک خبرنگار خبرداد و اظهار داشت: اصحاب رسانه، معماری و فکری یک جامعه است که در این راستا از رسالت عظیم و حساسی برخوردار هستند.
وی ضمن گرامی داشت سالروز شهید صارمی به رسالت و وظیفه اصلی اصحاب رسانه اشاره کرد و گفت: اهل قلم نسبت به سایر اعضای جامعه باید تقدم داشته باشند تا مشکلات جامعه را با دقت انعکاس داده و آن ها را اطلاع رسانی کنند.
وی تعهد خبرنگاران به آرمان های والای انقلاب اسلامی و اهداف مقدس مقام معظم رهبری را لازم و ضروری دانست و گفت: در جامعه ما خبرنگار دارای شان و منزلت خاصی است که پاسداشت و تکریم جامعه عملی مخصوصا جامعه خبری متعهد به آرمان های والا است.
آل هاشم تصریح کرد: امروزه رسانه های گروهی از جوانب مختلف در هر جهت گسترش پیدا کرده اند که با توجه به این گستردگی نیز نقش های گوناگونی را در موضوعات مرتبط ایفا می کنند.
وی با تاکید به رعایت اخلاق رسانه ای اذعان داشت: یکی از ویژگی هایی که لازم است تا در معقوله اخلاق رعایت شود، اخلاق رسانه ای مرتبط با ارزش ها است. اخلاق رسانه ای نکته طلاقی علم اخلاق و علم رسانه یا ارتباط جمعی است.
وی تاکید کرد: در ارتباط با رسانه و خبرنگار، باید به چند اصول اخلاقی توجه ویژه ای شود که از جمله آن ها می توان به رعایت اصل حق مداری، عدالت خواهی و امانت داری و همچنین اصل خیرخواهی، اصل شجاعت و شرافت، اصل پرهیز از فریب کاری و قوا سالاری اشاره کرد.
امام جمعه تبریز باتوجه به قرار گرفتن مقطع حساس جامعه اشاره کرد و گفت: در وضعیت کنونی طیفی از دشمنان در مقابل نظام‌مقدس جمهوری در صحنه ای به گستردگی منطقه ایستادگی کردند. آمریکا در کنار سیاست های تحریم، سیاست براندازی نظام جمهوری اسلامی را به جد دنبال می کند.
وی اظهار داشت: در این راستا خبرنگار باید از تمامی مواردی که در جامعه شبهه وارد می کند فاصله بگیرد چرا که اصحاب رسانه نقش بسزایی دارند و در این راستا وظیفه مسئولین حمایت و توجه ویژه به جامعه خبرنگاری از جهت و جنبه های مختلف است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز