روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 2
  • بازدید امروز: 3,154
  • بازدید دیروز: 2,848
  • کل بازدید ها: 839,196
مسجـد نباید تـــهی از هنـر باشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم تهیه و تدوین بسته تعاملی میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تأکید کرد.
سیدعباس صالحی در سومین گردهمایی مدیران ستادی و استانی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشورکه با بیان این مطلب گفت: ستادهای عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خادمان مسجد، فرهنگ، دیانت، اسلام و تشیع هستند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم گفت: ستادهای عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سراسر کشور بایداز ظرفیت‌های حداکثری تعاملات درونی و بیرونی بهره کافی را ببرند تا بتوانند از این طریق چشم‌اندازی را برای اتفاقات تازه در جهت تقویت بیشتر خود فراهم کنند. صالحی ادامه داد: کشف، رصد و فرصت آفرینی برای خلاقیت‌ها یکی دیگر از رویکردهایی است که باید در ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری دنبال شود. این کانون‌ها به‌عنوان نهادهای مردمی، مجراهای متنوعی را برای ایده‌ها و خلاقیت‌های تازه دارد. همچنین از سوی دیگر می‌توان از گرفتار شدن به روزمرگی و برگزاری برنامه‌های کلیشه‌ای به دور بود. او تصریح کرد: مسجد با هنر پیوند خورده است. بنابراین مسجد نباید تهی از بعد هنر باشد و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد باید در این بخش توجه بیشتری برای جذابیت مساجد داشته باشند و فضا را از لحاظ ارائه‌ها و جمال آفرینی درون مساجد جذاب کنند. همچنین کانون‌ها می‌توانند در شناسایی و کادر‌سازی برای هنر دینی نقش بسزایی داشته باشند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز