مسجـد نباید تـــهی از هنـر باشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم تهیه و تدوین بسته تعاملی میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تأکید کرد.
سیدعباس صالحی در سومین گردهمایی مدیران ستادی و استانی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشورکه با بیان این مطلب گفت: ستادهای عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خادمان مسجد، فرهنگ، دیانت، اسلام و تشیع هستند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم گفت: ستادهای عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سراسر کشور بایداز ظرفیت‌های حداکثری تعاملات درونی و بیرونی بهره کافی را ببرند تا بتوانند از این طریق چشم‌اندازی را برای اتفاقات تازه در جهت تقویت بیشتر خود فراهم کنند. صالحی ادامه داد: کشف، رصد و فرصت آفرینی برای خلاقیت‌ها یکی دیگر از رویکردهایی است که باید در ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری دنبال شود. این کانون‌ها به‌عنوان نهادهای مردمی، مجراهای متنوعی را برای ایده‌ها و خلاقیت‌های تازه دارد. همچنین از سوی دیگر می‌توان از گرفتار شدن به روزمرگی و برگزاری برنامه‌های کلیشه‌ای به دور بود. او تصریح کرد: مسجد با هنر پیوند خورده است. بنابراین مسجد نباید تهی از بعد هنر باشد و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد باید در این بخش توجه بیشتری برای جذابیت مساجد داشته باشند و فضا را از لحاظ ارائه‌ها و جمال آفرینی درون مساجد جذاب کنند. همچنین کانون‌ها می‌توانند در شناسایی و کادر‌سازی برای هنر دینی نقش بسزایی داشته باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از