روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 120
  • 639
  • 1,435,156
مسکن با پسوند را قبول ندارم

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی با بیان اینکه بنده هیچ پسوندی را برای مسکن قبول ندارم گفت: در این دوره مسکنی که در هدف داریم و برای اقشار کم درآمد و متوسط جامعه در حال ساخت است، در برنامه ما دیده شده و شامل تکمیل و تحویل ۵۰۰ هزار واحد مسکونی مهر و ۴۰۰ هزار واحد جدید در سراسر کشور است که اگر مردم در ساخت و تکمیل آن‌ها مشارکت کنند چرخ تولید مسکن در کشور به حرکت در خواهد آمد.
وی گفت: بازآفرینی شهری در ۲۷۰ محله در سال باید طبق برنامه ششم توسعه اجرایی شود و برنامه سال ۹۷ این بازآفرینی ماه گذشته به استانداران سراسر کشور ابلاغ شده و طبق آن در ۳۱ استان ۱۰۰ هزار واحد مسکونی احداث خواهد شد.
اسلامی افزود: در محلات هدف بازآفرینی سه نوع کار صورت می‌گیرد: اولین آن این است که در بافت واجد ارزش احیا با تغییر کاربری اجرایی می‌شود، دومین نکته تکمیل سراها است که به کمک دستگاه مربوط انجام خواهد شد و سوم احداث خانه نو است که این ۱۰۰ هزار واحد هدف سالانه را پوشش خواهد داد.
به گفته وی، البته احداث واحد مسکونی توسط مردم یا شرکت‌های ساختمان سازی که در این محدوده‌ها فعال هستند و اصطلاحا به آن‌ها توسعه‌گر گفته می‌شود، صورت می‌گیرد. همچنین زمین مورد استفاده یا از محل زمین‌های دولتی یا متعلق به مردم با تجمیع ،تملک و یا راه های دیگر به این طرح اختصاص خواهد یافت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز