روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 357
  • 721
  • 1,335,279
مسیر زمینی ایران، بهترین راه صادرات کالا به قطر

انتقال کالا از مسیر زمینی از ترکیه به بنادر جنوبی ایران معمولا ۴۸ ساعت طول می کشد که در مقایسه با خط دریایی و هوایی ، سریعتر و ارزان تر است.
ترکیه به دنبال استفاده از مسیر زمینی ایران برای صادرات کالاهای خود به قطر است.
نشست سه جانبه ای با حضور وزیر ارتباطات ایران و وزیران اقتصاد ترکیه و قطر در تهران برگزار شد. همکاری های اقتصادی میان دو سه کشور و به ویژه راه های صادرات کالا به قطر دستور کار این نشست بود.
ترکیه انواع کالاها به ویژه کالاهای ضروری و موادغذایی را به قطر صادر می کند.
مقامات ترکیه علاوه بر این به دنبال هموارسازی صادرات کالا به قطر از راه زمینی ایران هستند. به این صورت که کالاهای ترکیه به وسیله تریلی و کامیون از ترکیه به بنادر جنوبی ایران منتقل می شود تا به وسیله کشتی به قطر برسند.
نهاد زیبکجی وزیر اقتصاد ترکیه نیز در این باره گفته است که ادامه انتقال هوایی کالاها از ترکیه به قطر غیرممکن است و راه جایگزین، ایران خواهد بود اما انتقال برخی کالاهای دیگر از جمله شیر و گوشت تازه مرغ همچنان به صورت هوایی انجام خواهد شد.
هم اکنون ایران و ترکیه برای صادرات کالا به قطر با یکدیگر در رقابت هستند گرچه کالاهای تولید ترکیه نسبت به تولیدات ایرانی از کیفیت بهتر و قیمت کمتری برخوردارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز