روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 162
  • 700
  • 1,332,102
مشروطه، نوری که از افق سعادت ایران دمید

فرماندار تبریز گفت: مشروطه نوری بود که از افق سعادت ایران دمید و وقوع نهضت مشروطه علاوه بر موهبت خداوندی، مرهون تلاش‌ها و ابتکارات اقشار مختلف مردم نیز بود.
رحیم شهرتی‌فر در همایش بزرگداشت روز ملی مشروطه که در خانه مشروطه تبریز برگزار شد گفت: هرسال در ۱۴مردادماه در چنین مکانی گرد هم می‌آییم و از روزهای مشروطه و مردان و سالاران آن دوران یاد می‌کنیم و این برنامه واقعا بااهمیت و مهم است.
فرماندار تبریز ادامه داد: دوام سالانه این مراسم پرشکوه شایان اهمیت است چراکه یاد اساس مشروطه فراموش نمی‌شود و نسل جدید نیز بیش‌تر آشنا می‌شوند.
وی همچنین در ادامه اعلام کرد: اکنون ۱۱۰سال از ایامی می‌گذرد که ملت ما از خواب بیدار شده و جنبشی کردند تا از نابسامانی اعلام انزجار کنند.
رحیم شهرتی‌فر با بیان اینکه علما بسیاری در پیروزی مشروطه نقش داشتند، اعلام کرد: غیر از ستارخان و باقرخان، در تبریز بزرگان و مردمان زیادی برای پیروزی مشروطه از خود گذشتگی کردند و رشاد به خرج دادند.
فرماندار تبریز در پایان ابراز کرد: انقلاب‌هایی که در ممالک اروپایی به پیروزی می‌رسند قانون‌ ایجاد نمی‌کنند بلکه قانون‌های خود را تغییر یا دامنه‌اش را گسترش می‌دهند درحالی که در ایران قانون اساسی در پی مشروطه و انقلاب‌هایی مشابه به وجود آمده و این بسیار باارزش است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز