روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۴/۱۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 196
  • 446
  • 1,294,897
مشکلات تیم اقتصادی دولت فردی نیست

یک اقتصاددان با اشاره به استیضاح وزیر اقتصاد در مجلس شورای اسلامی، مشکلات تیم اقتصادی را نه به‌خاطر مسائل فردی بلکه در نوع رویکرد دولت به مسائل اقتصادی ارزیابی کرد.
مهدی پازوکی – کارشناس مسائل اقتصادی، در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه مشکل تیم اقتصادی دولت فردی نیست گفت: مساله اصلی در شرایط فعلی رویکرد دولت در مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است که باید تغییر کند. در شرایط فعلی حتی اگر بهترین مدیران و اقتصاددان‌ها را هم در مصدر کار بگذاریم باز هم شرایط تغییر نخواهد کرد.
وی با بیان اینکه دولت در شرایط فعلی نیاز به اصلاحات اساسی و تصمیمات شجاعانه دارد گفت که دولت باید در حوزه مسائل یارانه‌ای و مخارج دولت تجدیدنظر جدی کند ضمن اینکه باید اصلاحات پولی و بانکی و اصلاح در قیمت‌ حامل‌های انرژی را هم در دستور کار قرار دهد.
او با بیان این که سیستم‌ اقتصادی ما دچار بی‌انضباطی‌های پولی و مالی شده است در توضیح این مقوله اظهار کرد: این به آن معنا است که ما به جاهایی پول می‌دهیم که نباید بدهیم و از طرف دیگر به جاهایی که باید پول بدهیم پول نمی‌دهیم. علاوه بر این‌ها ما در روند جذب نیروهای دولتی شیوه‌های غیر کارشناسی را الگو قرار داده‌ایم که باعث نمی‌شود تا بتوانیم شایسته‌ها را در سیستم‌های تخصصی خود جذب کنیم.
این اقتصاددان با بیان اینکه نمی‌توان همه تقصیرها را به گردن دولت انداخت بر نقش مجلس در ایجاد مسائل اقتصادی هم تاکید کرد و گفت: اگر واقعا اقدامات بخردانه و تغییر رویکرد اقتصادی را در پیش بگیریم اوضاع تغییر خواهد کرد. واقعیت این است که نمی‌توان بدون هیچ هزینه‌ای پیشرفت کرد؛ ما تا زمانی که رویکرد اقتصادی‌مان به تحولات جهانی تغییر پیدا نکند و نتوانیم کشور را ارزان اداره کنیم نمی‌توانیم انتظار هیچ بهبود وضعیتی داشته باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز