روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 515
  • 753
  • 1,437,417
مشکلات زنان سالمند بیشتر از مردان است

۲/۵ درصد جمعیت سالمندان آذربایجان شرقی در مراکز سالمندی نگه داری می شوند .
منصور اسکندرنژاد در نشست هم‌اندیشی با موضوع بحران سالمندی اظهار کرد: هزینه بهداشتی سالمندان ۶۵ سال ، سه تا چهار برابر هزینه های بهداشتی کودکان است و در اواخر عمر ۱۰ برابر عمر می شود. متاسفانه روز به روز حرمت و کرامت و غزت سالمندان در جامعه کمتر می شود و دستگاه های دولتی و اجرایی در این خصوص چابک نیستند و کارت های منزلت شهرداری نیز بعد از یک سال به دلیل نداشتن بودجه قطع شد.
رئیس هیات مدیره بنیاد فرزانگان آذربایجان‌شرقی با بیان این که جمعیت سالمندی آذربایجان شرقی بالاتر از میانگین کشوری است، گفت: بر اساس آمار نتایج سرشماری سال ۹۵ باید گفت ۴۲۸هزار نفر سالمند بالای ۶۰ سال در استان وجود دارد که این رقم در سال ۱۴۱۰ به ۸۲۰ هزار نفر افزایش پیدا می‌کند و در سال ۱۴۳۰ به یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر می‌رسد.
اسکندرنژاد با بیان این که سرعت رشد جمعیت سالمندان در استان چهار برابر جمعیت عادی است، ادامه داد: ۲۳درصد جمعیت زنان سالمند و ۸ درصد مردان سالمند در استان تنها زندگی می کنند.
وی ادامه داد: ۵۱ درصد جمعیت سالمندان آذربایجان شرقی را زنان و ۴۹ درصد را مردان تشکیل می دهند و ۲/۵ درصد از جمعیت سالمندان استان در مراکز سالمندی نگه داری می شوند.
عضو هیات مدیره بنیاد فرزانگان آذربایجان‌شرقی نیز در این نشست بیان کرد: مشکلات زنان سالمند به مراتب بیشتر از مردان است چون از لحاظ مالی به مردان و فرزندان خود وابستگی دارند .
شهین مهدیلی ادامه داد: تعداد زنان سالمندی که در وضعیت مشابه تنها زندگی می کنند چهار برابر بیشتر از مردان است ودر مجموع زنان نسبت به مردان منزوی تر بوده وابستگی به همسر و فرزند سبب پایین آمدن عزت نفس آن ها می شود.
وی گفت: متاسفانه نگاه اشتباه جامعه به ازدواج زنان در میان سالی سبب می شود که این زنان در دوران پیری تنها بمانند و باید تلاش کنیم نگاه جامعه را به این مقوله عوض کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز