روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 395
  • 702
  • 1,334,596
مشکلات گوارشی عارضه درهم‌خوری ایام نوروز

عضو انجمن علمی طب ســنتی گفت: کسانی که درد و ســوزش معده دارند میتوانند یک قاشق چایخوری دارچین با یک اســتکان آب داغ مخلــوط کرده برای تسکین درد و سوزش مصرف کنند. مهــدی برهانی عضو انجمــن علمی طب ســنتی ، در خصوص مشــکلات گوارشــی در ایام نوروز، گفت: اسهال، اســتفراغ و دل پیچه های شدید، واکنش طبیعی بدن در برابر درهم خوری و پرخوری است، متاسفانه در کشور ما در ایام نوروز نحوه مصرف صحیح خوراکیها رعایت نمیشود و پرخوری و درهم خوری مشکالت متعــددی برای افــراد به وجــود مــیآورد.وی افزود: مشکلات گوارشی همچون اسهال و استفراغ در بسیاری از مواقع با سرم خوراکی ) ORS )برطرف شده و این سرم، میتواند جایگزین مواد دفع شده از بدن شود. این متخصص طب سنتی گفت: کسانی که به مشکلات گوارشی دچار میشوند باید به متخصص مراجعه کرده تا بعد از تشخیص سوء مزاج و عارضه ایجاد شده، داروی خاص خود را دریافت کنند و باید بدانند که خود درمانی، عوارض و مشکلات معده را در درازمدت بیشتر کند. برهانی گفت: کســانی که مشکلات معده دارند مقدار غــذای مصرفی خود را کم کنند و در هر وعده غذا ۱۰ لقمه بیشتر نخورند؛ طبیعی است خوردن این ۱۰ لقمه فرد را سیر نمیکند اما باید بدانند که به دلیل اینکه معده آنها ضعیف شده، بیشتر از این مقدار هضم صورت نمیگیرد. وی گفت: این افراد باید بین غذا از خوردن آب و مایعات و میوه پرهیز کنند زیرا این کار زخم معده را شــدیدتر کرده و هضم غذا را دچار مشکل میکند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز