روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 242
  • 1,374
  • 1,023,661
مشکلی بابت داروهای هپاتیت B و C نداریم

عضو انجمن گوارش و کبد ایران با اشاره به اینکه هپاتیت‌های ویروسی ۱۵ سال پیش وضعیت خیلی نامناسبی داشت، گفت: در حال حاضر مشکلی بابت داروهای هپاتیت B و C نداریم.
شاهین مرآت، در افتتاحیه هجدهمین کنگره گوارش و کبد ایران که در مرکز همایش های رازی در حال برگزاری است، در ارتباط با داروهای درمان هپاتیت‌های ویروسی، افزود: تنها یک دارو در این زمینه به دلیل بسته
شدن شرکت تولیدکننده با کمبود مواجه شده ولی کلاً در درمان هپاتیت B و C در حال حاضر مشکلی نداریم.
وی با اشاره به اینکه ما اذعان نمی‌کنیم پیشرفته‌ترین داروهای درمان هپاتیت B و C روی کره زمین داریم، گفت: خوشبختانه داروهای موجود در کشور که ارزان هم بوده برای درمان این دو بیماری جواب می‌دهند.
عضو انجمن گوارش و کبد ایران، با اشاره به اینکه آمپول ایمونوگلوبین که البته برای درمان هپاتیت نیست و جهت پیشگیری استفاده می‌شود با کمبود مواجه شده است، گفت: این آمپول در مادران باردار مبتلا به هپاتیت برای
اینکه فرزندشان دچار مشکل نشود و یا پرستارانی که ممکن است با سرنگ آلوده به این ویروس مبتلا شوند، مورد نیاز است که تلاش جهت تأمین این آمپول انجام گرفته است.
مرآت با تأکید بر اینکه برای ریشه‌کنی هپاتیت B و C اقدامات خوبی در کشور صورت گرفته است گفت: از هر هزار نفر سه نفر مبتلا به هپاتیت C هستند.
وی بیان داشت: هپاتیت‌های ویروسی ۱۵ سال پیش وضعیت خیلی نامناسبی داشت ولی خوشبختانه امروز به سمت ریشه‌کنی هپاتیت B و C پیش رفته‌ایم.
مرآت افزود: هپاتیت B که بیش از ۲۵ سال است که واکسیناسیون آن در کشور انجام می‌گیرد و هپاتیت C نیز عملاً امروزه درمان آن آسان شده است البته برخی بیماران به دلیل شرایط ویژه درمان‌های سخت داشته ونمی‌توان برای آنها اقدامات چندانی را انجام داد.
عضو انجمن گوارش و کبد ایران با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکل در ارتباط با هپاتیت‌های ویروسی این بوده که برخی مبتلا به این بیماری بوده ولی اطلاعی از آن ندارند، گفت: شناسایی این بیماران در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته و اقدامات مناسبی در این راستا انجام گرفته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز