مشکل مردم تعطیلی ۲۳۰۰ واحد صنعتی در استان اصفهان است

حجت‌الاسلام احمد سالک کاشانی اظهار کرد: دولت ادعای انجام اقدامات و فعالیت‌های زیادی از جمله کاهش تورم از ۴۰ درصد به زیر ۱۰ درصد است.
وی افزود: از دیگر ادعاهای دولت طی فعالیت ۳ سال گذشته می‌توان به موفقیت در برجام و برداشته شدن تحریم‌هاست که به طور کامل آن‌ها را نفی نمی‌کنیم اما وقتی گفته می‌شود تورم تک‌رقمی شده سؤالی به وجود می‌آید و آن هم این است که به چه قیمت تورم یک‌رقمی شده، به قیمت توقف کامل اقتصاد، به قیمت تعطیلی واحدهای صنعتی، به قیمت رکود مسکن و یا به قیمت معطل شدن بازارها؟
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خطاب به دولت گفت: بهتر نبود میزان تورم روی همان ۲۰ تا ۲۵ درصد نگه داشته می‌شد اما لااقل چرخ اقتصاد کشور می‌چرخید.
وی تصریح کرد: از ۹ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی استان اصفهان بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ واحد تعطیل و ۳۰ درصد آن نیمه‌فعال است و مابقی نیز به دلیل موانع زیاد در شرایط رکود به سختی در بازار دوام آورده‌اند.
وی اذعان کرد: افزایش واردات بی‌رویه و کالای قاچاق نیز غیرقابل توجیه است و اگر مقام معظم رهبری در این مورد تذکر نمی‌دادند برخوردی هم صورت نمی‌گرفت؛ همچنین چشم‌دوختن به بیگانه برای سرمایه‌گذاری و بی‌توجهی به برون‌زایی در اقتصاد داخلی دست به دست هم داده و وضعیت اقتصاد را به این روز رسانده است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ارزیابی مردم از مسائل مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بسیار دقیق‌تر از مسؤولان است، مردم براساس آنچه که مشاهده و لمس می‌کنند قضاوت کرده و نظرات درستی در این باره دارند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz