روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 191
  • 721
  • 1,335,113
مصرف بنزین به ۷۹ میلیون لیتر در روز رسید

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران از رسیدن متوسط مصرف بنزین کشور به ۷۹ میلیون لیتر و واردات روزانه ۱۱/۵ میلیون لیتری برای تأمین نیاز بنزین مصرفی کشور در سال ۹۶ خبر داد.
«عباس کاظمی» مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه بهینه سازی پالایشگاه نفت تبریز با شرکت های طراحی و ساختمان نفت ایران و SK‌ کره جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیش از این شرکت های متعددی همچون دایلم و هیوندای از کره جنوبی در پروژه های پالایشی نفت ایران حضور داشتند اما این برای نخستین بار است که شرکت SK کره قصد سرمایه گذاری و حضور در پروژه های پالایشی ایران را دارد.
وی افزود: با سرمایه گذاری این شرکت و همکاری آن با شرکت های ایرانی در پالایشگاه تبریز، میزان نفت کوره در این پالایشگاه به زیر ۲ درصد خواهد رسید که موفقیت بزرگی است.
معاون وزیر نفت در پاسخ به سوالی در خصوص میزان مصرف بنزین در کشور اذعان داشت: میانگین مصرف بنزین از ابتدای سال جاری تا امروز که حدود ۱۳۵ روز از سال می گذرد، روزانه ۷۹ میلیون لیتر بوده که در برخی روزها مصرف بنزین بیش از این بوده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر ذخایر بنزین هم در خصوص بنزین سوپر و هم در خصوص بنزین معمولی، ذخایر مناسبی است و در مجموع بالای یک میلیارد لیتر بنزین ذخیره شده در کشور داریم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز