روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 670
  • 721
  • 1,335,592
مصرف سالانه ۲۸۵ هزار تن آرد یارانه ای در آذربایجان شرقی

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت: سالانه ۲۸۵ هزار تن آرد یارانه ای در سطح استان مصرف می شود.
غلامعلی راستی با بیان اینکه ظرفیت تولید آرد استان حدود ۲ میلیون تن است، افزود: هم اکنون ۲۴ واحد کارخانه آرد سازی در استان فعال است.
وی اظهار کرد: حدود ۱۵۰ هزار تن آرد تولیدی نیز مصرف واحدهای آزادپز و صنوف از جمله برای تولید کیک و کلوچه در استان است.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه ظرفیت ذخیره سازی گندم در استان بیش از ۹۰۰ هزار تن است، یادآوری کرد: از این میزان حدود ۳۲۵ هزار تن به صورت گندم یارانه ای و ۱۸۰ هزار تن نیز به صورت آزادپز و صنف و صنوف مصرف و مازاد بر آن در سیلوها ذخیره سازی می شود.
راستی با بیان اینکه این استان توان تولید آرد کامل( نان سبوس دار) را دارد، ادامه داد: اکنون ۱۰ واحد تولید آرد در استان مجوز تولید آرد ۴ و ۷ درصد را از معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اخذ کرده است.
وی گفت: استاندارد آرد ۴ و ۷ درصد تدوین شده و واحدهای تولیدی طبق ضوابط مندرج در این استانداردها می توانند آرد کامل را تولید و در اختیار واحدهای نانوایی قرار دهند.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی ابراز امیدواری کرد: با تولید آرد کامل و پخت نان حاصل از این نوع آرد شاهد کاهش عوارض و بیماری های روده ای و گوارشی مرتبط با تغذیه شهروندان استان باشیم.
راستی با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی برای استفاده مردم از نان کامل در جامعه، افزود: شرکت بازرگانی دولتی ایران باید آردهای مورد نظر ۴ و ۷ درصد را در سامانه فروش خود منظور کند.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت استان آذربایجان شرقی گفت: این موضوع تاکنون محقق نشده و مقرر شد تا مراتب از طریق استانداری مورد پیگیری قرار گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز