مصرف گاز در شمالغرب کشور۱۱۵ میلیون مترمکعب افزایش داشته است

مصرف گاز استانهای شمالغرب کشور در آذرماه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بالغ بر ۱۱۵ میلیون متر مکعب افزایش داشته است.
یداله بایبوردی، مدیر منطقه ۸ با اعلام این خبر گفت: طی آذرماه سال گذشته، ۲ میلیارد و ۷۵۴ میلیون و ۶۳۸ هزار متر مکعب گاز به مبادی مصرف در سطح شمالغرب کشور انتقال یافته است که این مصرف در ماه گذشته رقمی قریب به ۳ میلیارد متر مکعب گاز را نشان می دهد.
بایبوردی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده، هم اکنون تاسیسات و مراکز بهره برداری خطوط لوله این منطقه با ضریب اطمینان بالا در مدار قرار داشته و با هماهنگی دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران، گاز مورد نیاز همه بخشهای مصرف، تامین می شود. مدیر منطقه ۸ عملیات انتقال گاز ضمن اشاره بر شرایط خاص اقلیمی و آب و هوایی در مناطق شمال و شمالغرب که سردترین مناطق کشور میباشد، اظهار داشت: برای پایداری انتقال گاز طبیعی و استفاده حداکثری از تاسیسات تقویت فشار در سطح منطقه، بازرسی های دوره ای و سالانه در بخش های مکانیک، برق، اورهال کمپرسور گاز، عملیات انشعابات گرم و همچنین نظارت بر عملیات تلاقی لوله های گازرسانی و … انجام شده است و در حال حاضر هیچگونه مشکلی از بابت انتقال گاز وجود ندارد. وی تصریح کرد: طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی، همچنان با حاکمیت هوای سرد، دمای اغلب شهرهای تحت پوشش این منطقه کماکان زیر صفر بوده، بطوریکه در ۲۴ ساعته گذشته شهر تبریز سردترین مرکز استان را به خود اختصاص داده است لذا امید آن دارم هموطنان عزیز با مصرف بهینه این انرژی پاک، ما را در تداوم انتقال گاز برای همگان یاری نمایند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz