روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 111
  • بازدید دیروز: 511
  • کل بازدید ها: 467,449
مصطفی‌وند: تیم ملی والیبال ایران از لحاظ روحی‌ – روانی خوب نبود

والیبالیست سابق تیم ملی معتقد است که در لیگ جهانی تیم ایران از وضعیت روحی-روانی خوبی برخوردار نبوده است.
سعید مصطفی‌وند، درباره نتایج تیم ملی در لیگ جهانی اظهار کرد: به نظرم از لحاظ روحی-روانی وضعیت تیم خوب نبود و تا دو پوئن از دست می‌دادیم، بچه‌ها زود عصبانی می‌شدند. وظیفه مربی است که این موضوع را کنترل کند، کاری که خولیو ولاسکو آن را به بهترین شکل ممکن انجام می‌داد و کواچ نیز در سال نخست خیلی روی بحث روحی-روانی با بچه‌ها کار می‌کرد.
وی با اشاره به اینکه قبل از آغاز لیگ جهانی گفتند می‌خواهیم جوانگرایی کنیم، افزود: فقط به وجود دو تا سه بازیکن از باتجربه‌ها برای حضور در این لیگ نیاز بود و اگر جوانگرایی واقعی می‌کردیم، خیلی بهتر بود و در آینده نتیجه آن را می‌گرفتیم.
مصطفی‌وند اضافه کرد: برای دعوت از من به اردو صحبت‌هایی شد اما اعلام کردند می‌خواهیم جوان‌گرایی کنیم و من هم از این کار استقبال کردم ولی در عمل آن‌گونه که باید و شاید جوان‌گرایی ندیدیم.
این والیبالیست لرستانی یادآور شد: اکثر تیم‌هایی که به مرحله نهایی صعود کردند چند بازیکن جوان اضافه کرده بودند و در همین مسابقات نتیجه آن را گرفتند.
وی درباره سرمربی تیم ملی گفت: به نظر من اگر می‌خواهد موفق باشد باید تغییرات اساسی در تیم ملی ایجاد کند و فدراسیون هم تا یکی دو سال به دنبال نتیجه نباشد و پشتوانه‌سازی کنیم. تیم کنونی ایران در مجموع جوان است اما می‌توانیم به جوانان دیگری هم بها بدهیم تا با حضور در چنین رقابت‌ها تجربه‌اندوزی کنند و ترس‌شان ریخته شود.
مصطفی‌وند تأکید کرد: والیبالیست‌هایی که در لیگ جهانی بازی کردند از بهترین‌های ایران هستند اما نباید به چند بازیکن خاص متکی باشیم و باید با جوان‌گرایی و بیشتر میدان دادن به جوانان پشتوانه‌سازی کنیم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز