روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 179
  • 753
  • 1,437,081
مصوبه دولت درخصوص ترخیص خودروها از گمرک

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با استقبال از مصوبه اخیر دولت در صدور مجوز ترخیص خودروهای وارداتی متوقف شده در گمرک، از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست دستورالعمل اجرایی این کار را هرچه زودتر تدوین و اجرایی کند.
مهدی دادفر اظهار کرد: اگرچه صدور مصوبه برای ترخیص خودروهای وارداتی متوقف شده در گمرک دیر صورت گرفت با این حال تاثیرات مثبت خود را خواهد داشت.
وی با بیان اینکه با اجرایی شدن این مصوبه شاهد ترخیص حدود ۱۴ هزار دستگاه خودروی متوقف شده در گمرک خواهیم بود، خاطرنشان کرد: ورود این تعداد خودرو به بازار کاهش حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت‌ها در بازار خودروهای وارداتی را به دنبال خواهد داشت.
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: تمام خودروهایی که در حال حاضر در گمرک متوقف است پیش از این از سوی واردکنندگان به مصرف‌کنندگان پیش فروش شده و پس از ترخیص به خریداران تحویل داده خواهد شد.
وی افزود: بنابراین با اجرایی شدم مصوبه اخیر دولت تمام گمرکات کشور تخلیه و حدود ۹۵ درصد تعهدات واردکنندگان خودرو به مشتریان اجرایی خواهد شد.
دادفر با بیان اینکه در این مصوبه قید شده که وزارت صنعت، معدن و تجارت باید ظرف یک هفته دستورالعمل اجرایی لازم برای ترخیص خودروهای متوقف در گمرک را تدوین و اجرا کند، تصریح کرد: امیدواریم این وزارتخانه در موعد مقرر این اقدام را انجام دهد تا بیش از این شاهد بلاتکلیفی واردکنندگان و خریداران این خودروها نباشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز