روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 723
  • 771
  • 1,434,359
مطالبه سازی سیاسی بـرای استاندار

با انتضاب دکتر پورمحمدی به سمت عالی ترین مدیر اجرایی استان از سوی رییس جمهور، نگاه های متفاوتی به این تغییر مدیریتی بروز و ظهور یافته است. میتوان در یک دسته بندی کلی ، سه نوع نگاه به این انتصاب را درمیان سیاسیون استان مشاهده نمود:
دسته نخست مربوط میشود به حامیان دولت که از این انتصاب استقبال نموده اند و آن را مفید و برای استان مثمر ثمر تشخیص میدهند . این دسته با برشمردن مطالبات معقول و در حوزه اختیارات استاندار، تلاش میکنند تا ضمن همراهی با دولت و با انتقال مناسب نقد به همراه راهکار، زمینه ارتقای بهره وری دولت را فراهم نمایند.
دسته دوم اما حامیان دولت هستند که با این انتصاب، احتمالا منافع سیاسی و اقتصادی آنان به خطر افتاده است. این دسته در قالب های مختلف رسانه ای خود به ابراز نگرانی و شک و تردید در خصوص این انتصاب می پردازند.
دسته سوم اما مخالفان دولت هستند که توپ های رسانه ای شان برای هر نوع اقدام تخریبی علیه استاندار آماده است ، هرچند با رنگ و لعاب سیاسی .
علی القاعده، دسته دوم ، یعنی حامیان دولت که از این انتصاب نگران هستند ، نمیتوانند به صورت مکشوف، علیه آن موضع بگیرند و از این روی در یک همسویی آشکار با مخالفان دولت قرار گرفته اند. بنابراین در رسانه های استان ، شاهد یک ائتلاف نانوشته بین دسته دوم و سوم هستیم که البته در روزهای آتی نشانه های روشن تری از آن در رسانه ها خواهیم دید.
مخالفان دولت با ترتیب دادن نظرسنجی ها و نیازسنجی های هدف دار ، تلاش می نمایند تا با برجسته نمودن مطالبات غیرواقعی ، سطح انتظارات از دولت و شخص استاندار را تا جائی بالا ببرند که هر اقدامی ، در برابر این مطالبات ، ناکافی بنظر برسد. بعنوان مثال یکی از کانال ها مطالبه پائین آوردن نرخ ارز را از استاندار مطرح و برجسته نموده است . و یا افزایش میزان یارانه ها و .. که هیچ کدام در سطح تصمیم گری استانداری قرار ندارد .
همچنین این جریان هماهنگ رسانه ای تلاش مینماید تا با بیان خارج از استاندارد مشکلات و بدون توجه به مشکلات جاری کشور، این گونه قلمداد نمایند که مشکلات موجود در استان ، به وجود یا عدم وجود یک فرد وابسته است و این در حالی است که همه میدانند ، مشکلات استان تابعی آشکار از مشکلات سیستماتیک کشور است و تعلق اختصاصی به استان ندارد .
از طرفی هر کلام و یا اظهار نظر متقابلی از سوی پورمحمدی آتش تهیه ای خواهد بود تا در ایام انتخابات بر علیه دولت، مورد بهره برداری قرار گیرد.
دراین میان داستان همراهی موافقین دولت که با شخص پورمحمدی همراهی سیاسی ندارند ، جالب است. آنها در فضای مجازی با دامن زدن به مطالبات غیر واقعی ، تلاش میکنند ضمن ارائه تصویری مردمی از خود، زمینه را برای موفقیت تاکتیک اصولگرایان فراهم نمایند. همراهان پور محمدی باید با تعقیب و رصد این بازی های رسانه ای ، واکنش های متناسب را اتخاذ نمایند و با تدبیر امور و امیدبخشی به جامعه ، در فضای آرام و منطقی و البته با اطلاع مردم ، مشکلات استان را که در حیطه وظایف و اختیارات استاندار است مرتفع نمایند و با همراهی آحاد مردم و ارتباط بی واسطه شخص آقای استاندار و همه فرمانداران با مردم ، زمینه هرگونه ایجاد سوظن نسبت به خدمات دولت در اذهان عمومی برطرف گردد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز