روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 421
  • 882
  • 994,334
مطالبه در ورزشگاه وقتی دولت در جا میزند

منصوریموضوع حضور زنان در ورزشگاه ها، جزو آن دسته از مسایلی است که با انفعال در تصمیم گیری ها، تبدیل به امری هزینه زا شده است. بطوری که بجای حل منطقی مساله ، مجموعه بی تدبیری ها ، آن را تبدیل به یک کانون بحرانی نموده است. معضلی که اگر مثلا ده سال پیش حل میشد هم سرمایه های اجتماعی زیادی برای کشور استحصال می نمود و هم امروز برای حل آن نیازمند صرف هزینه های بیشتری نبودیم . انصافا این موضوع دم دستی تبدیل شده است به یک مساله ی هزینه زا برای کشور در همه ابعاد آن اعم از سیاسی و اجتماعی و … . دراین بین البته بی کفایتی برخی دولتیها هم نباید فراموش شود که رییس جمهور با شعارهای تند اصلاحگرایانه، سطح عمومی مطالبات اجتماعی را تا حدی بالا برده است که اکنون برای مصون ماندن از انتقادات ترجیح میدهد اصلا منکر داستان شود. رییس جمهور بدون اشاره به مطالبه بانوان برای حضور در ورزشگاه ها، موضوعی حاشیه ای را طرح میکند، وزیر کشور اصلا منکر این مطالبه میشود و همینطور که پایین ترمی آیید بعنوان نمونه خانم صادقی ،مدیرکل زنان استانداری ، در همایش ها،صرفا بر ضرورت رعایت حجاب و عفاف توسط بانوان تاکید مینماید. تا کنون این مطالبه حتی یک بار هم از زبان ایشان شنیده نشده است اما تا دلتان بخواهد شعار حضور زنان در جامعه طرح میگردد. روز جمعه در اثنای بازی دو تیم تراختور و سپیدرود رشت ، قاطبه هواداران تراکتور، مطالبه حضور زنان در ورزشگاه ها را سر دادند. آنها به زیبایی مطالبه حضور زنان در ورزشگاه ها را در قالب شعری ترکی سر می دادند و می خواندند :
آذربایجان قیزلاری ، گویلرین اولدوزلاری
استادیوم یوللاری ، گوزلری سیز قیزلاری و ..
و این گونه است که با غلاف شدن شمشیر کفایت و تدبیر، توسط دولتی ها هواداران فهیم تراکتور هستند که میدان دار این جنبش اجتماعی میشوند.
جنبشی که هم مبنای عرفی دارد و هم مبنایی عدالت طلبانه. این مساله در همه کشورهای مدرن موضوعی حل شده تلقی می گردد و قاعدتا ایران نمیتواند استثنایی بر این قاعده باشد همچنانکه فشارهای فدراسیون بین المللی والیبال کشور را مجبور کرد تا درب های ورزشگاه را به روی زنان باز کند. داستان اما جایی جالب تر میشود که حتی حسب اظهارات معاون فرهنگی قوه قضائیه کشور، حضور زنان در ورزشگاه ها هیچ مشکل شرعی هم ندارد. بنابراین برای حل این مساله ساده اگر دولت پای کار نباشد سردمدار این مطالبه هواداران یک تیم ورزشی پر طرفدار خواهند بود.

غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز