روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
مطالبه ۲۷۱ میلیارد تومانی شهرداری تبریز از دستگاه‌های مختلف اجرایی

معاون اداری و مالی شهرداری تبریز با ارائه گزارشی از کارکرد این مجموعه در سال‌های اخیر، از مطالبه ۲۷۱ میلیارد تومانی شهرداری تبریز از دستگاه‌های مختلف اجرایی خبر داد.
به گزارش شهریار، مطفر سلیمانی در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: شهرداری تبریز ، ۲۷۱ میلیارد تومان از دستگاه‌های اجرایی در بخش‌های مختلف مترو، شرکت‌های خدماتی و دستگاه‌های خدمت‌رسان، مطالبه دارد؛ همچنین شهرداری تبریز مجموعاً ۲۴۵ میلیارد تومان بدهی دارد که از این رقم، حدود ۱۸۰ میلیارد تومان مربوط به اشخاص حقیقی و حقوقی است.
سلیمانی با یادآورشدن بودجه مصوب شهرداری تبریز در چهار سال گذشته، تصریح کرد: بودجه مصوب شهرداری تبریز در سال ۱۳۹۲، برابر با ۱۴۳۰ میلیارد تومان، در سال ۹۳ برابر با ۲۱۶۰ میلیارد تومان، در سال ۹۴ برابر با ۱۸۵۴ میلیارد تومان، در سال ۹۵ برابر با ۱۹۶۴ میلیارد تومان بوده است.
وی در عین حال اظهار داشت: این ارقام در نحوه اجرا و عملکرد، با تغییرات مثبت مواجه بوده به طوریکه در سال ۱۳۹۲ برابر با ۱۵۴۹میلیارد تومان، در سال ۹۳ برابر با ۱۸۵۶میلیارد تومان، در سال ۹۴ برابر با ۱۹۱۸میلیارد تومان و در سال ۹۵ برابر با ۲هزار میلیارد تومان تحقق داشته است.
معاون اداری و مالی شهرداری تبریز متذکر شد: درآمدهای غیرپایدار شهرداری تبریز، ۳۴ درصد، مربوط به عوارض پروانه‌های ساختمانی، مازاد تراکم، تفکیک اراضی و عوارض بر بالکن و حذف پارکینگ است.
سلیمانی اضافه کرد: درآمدهای پایدار نیز ۱۵ درصد مربوط به ارزش افزوده، نوسازی مشاغل و ارئه خدمات پسماند است؛ این رقم، با احتساب مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها به ۳۰ درصد می‌رسد.
وی در ادامه به درآمد سالانه و کل شهرداری تبریز از سال ۸۴ تا ۹۵ در بخش شهرداری مرکز و مناطق اشاره و خاطرنشان کرد: شاخص درآمد در سال ۸۴ برابر با ۱۴۷میلیارد تومان، در سال ۸۵ برابر با ۱۹۰ میلیارد تومان، در سال ۸۶ برابر با ۲۴۹ میلیارد تومان، در سال ۸۷ برابر با ۳۶۲ میلیارد تومان، در سال ۸۸ برابر با ۳۹۲ میلیارد تومان، در سال ۸۹ برابر با ۵۹۰ میلیارد تومان، در سال ۹۰ برابر با ۹۰۰ میلیارد تومان و در سال ۹۱ برابر با ۱۳۰۰ میلیارد تومان بوده‌است.
معاون اداری و مالی شهرداری تبریز در عین حال به افزایش چشمگیر این رقم در سال‌های اخیر اشاره و تصریح کرد: درآمد سالانه و کل شهرداری تبریز، در سال ۹۲ برابر با ۱۵۴۹ میلیارد تومان، در سال ۹۳ برابر با ۱۸۵۶ میلیارد تومان، در سال ۹۴ برابر با ۱۹۱۸میلیارد تومان و در سال ۹۵ به ۲۰۳۸ میلیارد تومان رسیده‌است.
سلیمانی به مقایسه هزینه‌های جاری و عمرانی شهرداری تبریز در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: در سال ۹۲ هزینه‌‌های جاری شهرداری تبریز برابر ۳۴۶ میلیارد تومان و هزینه‌های عمرانی ۵۸۴ میلیارد تومان بوده است. در سال ۹۳، ۴۱۶ میلیارد تومان هزینه جاری و ۸۱۱ میلیارد تومان هزینه عمرانی بوده‌است. در سال ۹۴، هزینه‌های جاری و عمرانی به ترتیب، ۶۲۳ میلیارد و ۸۶۲ میلیارد تومان بوده‌ و در سال ۹۵ هزینه‌های ‌جاری ۸۴۶ میلیارد تومان و هزینه عمرانی ۷۶۷ میلیارد تومان بوده‌است.
وی با بیان این‌که شهرداری تبریز در سال‌های اخیر، مجموعاً ۶۸۵ میلیارد تومان اوراق مشارکت داشته است، اظهار داشت: از این رقم، ۸۵ میلیارد تومان مربوط به پروژه عتیق، ۱۰۰ میلیارد تومان مروبط به پروژه آیسان، پروژه میارمیار ۱۰۰ میلیارد تومان، خط یک مترو ۲۰۰ میلیارد تومان و خط دوم مترو نیز ۲۰۰ میلیارد تومان بوده‌است.
معاون اداری و مالی شهرداری تبریز، لیست کارکنان شهرداری تبریز اعم از نیروهای وزارتی، بیمه‌ای و رسمی را برابر با ۱۱ هزار و ۴۰۰ نفر عنوان کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز