روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 25
  • 384
  • 1,279,942
مطالعات و طراحی ورودی شمالغرب تبریز آغاز شد

شهردار منطقه ۶ تبریز از آغاز مطالعات طراحی ورودی شمالغرب و ساماندهی مسیر میدان راه آهن تا پلیس راه تبریز – مرند خبر داد.
شمس الله فیروزیان با اشاره به ضرورت ساماندهی ورودی شمالغرب تبریز اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن ورودی های اصلی زمینی و هوایی و ریلی در این حوزه، ساماندهی ورودی غرب تبریز از میدان راه آهن تا انتهای حوزه استحفاظی شهرداری در جاده تبریز – صوفیان در دستور کار قرار گرفته و بدین ترتیب ضمن انتخاب پیمانکار مربوطه، قرارداد مطالعات نیز منعقد و ابلاغ شده است.
وی با اشاره به تاکید و اهتمام شهردار محترم تبریز و مدیران ارشد استان برای ساماندهی ورودی های تبریز اظهار داشت: مسیر شمالغرب تبریز به دلیل قرار گرفتن در محور ارتباطی منطقه ی آزاد ارس و نیز ترانزیت به سمت ترکیه و اروپا از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید در شان تاریخ و مردم تبریز ساماندهی شود.
فیروزیان یادآور شد: با توجه به لزوم ارائه برنامه های متناسب با تبریز ۲۰۱۸ درصورت وجود موانع قانونی برای ساماندهی مسیر جاده تبریز – مرند، شهرداری منطقه ۶ آمادگی دارد با همکاری و مساعدت استانداری آذربایجان شرقی از طریق کمیسیون های تعریف شده، موانع موجود را برطرف کند.
شهردار منطقه ۶ تبریز ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته توسط شهرداری تبریز، ورودی شمالغرب به برند تبریز تبدیل می شود و در نخستین گام برای ساماندهی این مسیر، نسبت به جمع آوری زواید و آلودگی های بصری و مشاغل مزاحم اقدام شده است. احداث باند کندرو به منظور کاهش بار ترافیکی و نیز ایجاد بسترهای لازم برای بدنه سازی و آغاز سرمایه گذاری های بخش خصوصی از دیگر اقداماتی است که اخیرا به اتمام رسیده و شهرداری منطقه ۶ آمادگی دارد طرح های ارائه شده از سوی اصناف و ساکنین مسیر ورودی تبریز از سمت مرند را در اسرع وقت بررسی و مجوزهای لازم را صادر کند.
فیروزیان با تاکید بر اینکه تلاش ما برای ایجاد بسترهای لازم جهت توسعه ی اقتصادی و تسهیل در جذب سرمایه گذاری های بخش خصوصی است اظهار داشت: قرارداد آغاز مطالعات بدنه سازی جاده سنتو و بزرگراه تبریز – صوفیان حدفاصل میدان راه آهن، سه راهی فرودگاه و ورودی کوی مسکونی شهید صیاد شیرازی نیز منعقد شده و با اجرایی شدن طرح های جدید، شاهد تحول اقتصادی و رفاه اجتماعی در این منطقه از کلانشهر تبریز خواهیم بود.
وی یادآور شد: بر اساس این قرارداد، تعیین چشم انداز مطالعات، تبیین موقعیت محدوده مورد مطالعه، تعریف کاربری های مناسب و نیز ساماندهی ترافیک آمد و شد این مسیر در دستور کار قرار می گیرد و جمع آوری مشاغل مزاحم و آلاینده های بصری به همراه بررسی استقرار مشاغل جدید، طراحی میدان و چیدمان مبلمان ورودی غرب تبریز از دیگر اهداف این مطالعات خواهد بود.
شهردار منطقه ۶ با تاکید بر لزوم توجه به توسعه پایدار در طراحی های شهری تصریح کرد: در این طرح، مطالعات عناصر زیست محیطی از جمله پوشش گیاهی و نیز آلودگی های زیست محیطی در حوزه آب و خاک و هوا نیز مورد بررسی قرار می گیرد و در مطالعات اخیر تاکید شده ضمن اخذ نظر کارشناسان، نمونه های داخلی و خارجی در خصوص طرح های ساماندهی فضای بدنه شهری لحاظ شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز