روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 1,036
  • 882
  • 994,949
معارفه استاد تمام

مراسم تودیع مجید خدابخش استاندار سابق و معارفه دکتر محمدرضا پورمحمدی استاندار جدید آذربایجان شرقی در تالار پتروشیمی تبریز برگزار گردید.
انتصاب پورمحمدی به این سمت که با استقبال گسترده شخصیتها و جریان های سیاسی و اجتماعی استان مواجه بوده است ، در یک منظر مورد وفاق و البته مطالبه اهالی صنعت، دانشگاه و اندیشه استان قرار دارد که آنهم ارتباط دادن نهاد علم با مدیریت مسائل و مشکلات استان است. دراین مراسم هرچند همه سخنرانان به نوعی به این ویژگی ارزشمند دکتر پورمحمدی اشاره نمودند و اظهار امیدواری کردند که وی با تکیه بر ظرفیت علمی دانشگاه ها بتواند برای توسعه استان قدم های ارزشمندی بردارد ، اما اینها سبب نشد تا مدعوین این مراسم مهم، از وزارت کشور بخاطر عدم حضور وزیر دراین مراسم انتقاد ننمایند.
بیشترین انتقاد را نمایندگان مجلس که دست بازتری هم برای انتقاد داشتند ، از خود بروز دادندو البته این انتقاد درست مورد تائید نماینده وزیر کشور دراین مراسم یعنی سردار ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور نیز قرار گرفت .
سخنران نخست این مراسم حجه الاسلام آل هاشم ، با توصیف شخصیتی مجید خدابخش به عنوان یک فرد مومن که خدماتی برای استان نیز در این مدت کوتاه داشته اند، ویژگی مهم وی را عدم خلط مسایل سیاسی با مسائل کاری عنوان نمود . وی با تاکید چندباره بر چهره علمی پورمحمدی به نقل نظر وزیر علوم پرداخت که گفته است این انتصاب ، باب خوبی بوده است برای علم تا در سکان داری یک استان خود را نشان دهد و این مساله موجب افتخار وزارت علوم است .
مبنای حکومت
پزشکیان ،نائب رییس اول مجلس شورای اسلامی نیز دراین مراسم با اشاره به چرائی بروز وضعیت موجود در کشور ، ریشه آن را عدم رعایت منویات امام علی (ع) که در نامه خطاب به مالک اشتر آمده است ، دانست و گفت : باید تاکید حضرت علی (ع ) برمحور بودن تاجران و صنعتگران در جامعه را مورد بازبینی قرار دهیم تا در مقابل دشمن بایستیم . وی با اشاره به جایگاه رفیع علم در اداره جامعه گفت: باید سه ضلعی علم، انسجام و ایمان و باور را داشته باشیم تا مشکلات مان را حل کند.
نائب رییس اول مجلس ، با تاکید با اینکه پورمحمدی عالم است برلزوم استفاده ار داده های کاربردی علم در میدان عمل بر حل مشکلات استان تاکید نمود.
وی با انتفاد تند از تمرکزگرایی شدید در دولت و بی اختیاری استان ها گفت: ما آقا بالاسر نمیخواهیم ، اگر اختیارات استان را افزایش دهند ما بلدیم مشکلات مان را مرتفع کنیم، راه حل بسیاری از بروکراسی ها و مشکلات فعلی تمرکز زدایی و افزایش اختیارات استان است.
ذوالفقاری اما در مقام سخنران رسمی مراسم ضمن پذیرش اشتباه در عدم حضور وزیر در مراسم معارفه به نقد سخنرانی پزشکیان پرداخت و گفت: با اینکه قبول داریم که بروکراسی خسته کننده است اما چاره کار دادن اختیارات بیشتر به استان ها نیز نیست. وی به انتقاد از وجود موازی کاری و ساختارهای موازی در کشور پرداخت و اظهار داشت باید ابتدا این مسائل حل شود . وی بعنوان نمونه لزوم حضور استاندار در ۳۳ کمیسیون و شورا به عنوان مسئول جلسه را خاطرنشان ساخت .وی در پایان به شخصیت برجسته علمی پورمحمدی اشاره نمود و اظهار امیدواری کرد با استفاده از ظرفیت علمی، وی در حل مشکلات استان توفیق داشته باشد.
چرا من؟
پورمحمدی استاندار جدید آذربایجان شرقی بعنوان آخرین سخنران این مراسم با تشکر از زحمات دکتر مجید خدابخش در مدت کوتاه استانداری اش، به بیان پاسخ اینکه چرا دولت وی را مامور تصدی این پست حساس نموده است پرداخت و گفت : من دردمند هستم و درد خدمتگزاری دارم که البته امر بسیار خوبی است . وی در حالیکه برحسب قواعد مسلم سخن میگفت اظهار داشت کسانی که درد را طرح میکنند نعمتند و برای رفع مشکلات ابتدا باید درد راشناخت و دنبال درمان گشت. پورمحمدی با اشاره به کتاب دکتر قراملکی انگاره سازی را یکی از مهمترین مقدمات توسعه دانست و گفت باید ابتدا ذهن ها را تغییر دهیم و باور کنیم که میتوانیم بر مشکلات فائق آئیم. وی در پایان با اشاره به کوتاهی فرصت ها اظهار داشت دیگر فرصتی برای دسته بندی خودی و غیرخودی نداریم. این دولت برای همه است و بنده نیز با در اختیار گرفتن قوه عاقله دانشگاه ها تمام همتم را برای توسعه استان خواهیم گرفت.
در حاشیه :
پورمحمدی سهوا گفت، همه تلاشم را برای توسعه دانشگاه به خدمت خواهم گرفت که بعدا با خنده حضار، جمله خود را تصحیح کرد و گفت تلاشم را برای توسعه استان به خدمت خواهم گرفت .
مجری برنامه که در برنامه قبلی نیز انتقادات تندی بر علیه اجرای ضعیف و توام با گاف های خنده دار او در رسانه ها و میان نخبگان وجود داشت ، این بار نیز گاف داد و در میان مدعوین جلسه ، اسمی از ائمه جمعه شهرستان ها که درمراسم حضور داشتند به میان نیاورد و امام جمعه تبریز با انتقاد از این رفتار به مجری تذکر داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز