روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۸/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 961
  • بازدید دیروز: 907
  • کل بازدید ها: 463,565
معاون بانک مرکزی: تداوم ساماندهی موسسه های غیرمجاز

معاون نظارتی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: ساماندهی موسسه های غیرمجاز همچنان در دستور کار است و هموطنان بابت سپرده های خود نگران نباشند.
«فرشاد حیدری» در حاشیه آیین رونمایی از «یاراکارت» اعتباری بانک کشاورزی که در ساختمان مرکزی این بانک برگزار شد، افزود: اکنون ۳۵ بانک ایرانی و خارجی با بیش از ۲۱ هزار و ۵۰۰ شعبه زیر نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند که ۳۴ مورد آن ایرانی و یک بانک، خارجی است.
وی ادامه داد: این بانک های مجاز زیر چتر نظارتی و حمایتی بانک مرکزی قرار دارند و فعالیت این بانک ها هیچ مشکلی ندارد.
به گفته وی، بانک های مجاز کشور در چارچوب استانداردها از ثبات و سلامت مالی برخوردارند و در صورتی که با مساله ای روبرو شوند به طور قطع بانک مرکزی با ورود و نظارت خود موضوع را هدایت می کند تا سپرده گذاران متضرر نشوند.
حیدری گفت: در ۲ تا سه دهه گذشته واحدهای غیرمجاز مشکلات زیادی را برای شبکه بانکی کشور ایجاد کردند؛ زیرا برخی افراد سپرده های غیرمتعارف خارج از قوانین و مقررات بانکداری اسلامی را دریافت کردند اما در تولید و اقتصاد کشور نقشی نداشتند که در نهایت موجب ضرر و زیان اقتصاد ملی و شبکه بانکی مجاز شدند.
وی تصریح کرد: در چهار سال گذشته سیاست کلی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برخورد جدی با شبکه های غیرمجاز دخالت کننده در بازار پولی و بانکی بود که امیدواریم امسال بتوانیم ساماندهی موسسه های غیرمجاز در کشور را نهایی کنیم تا بانک های مجاز بتوانند براساس مقرارت و قوانین بدون رقابت ناسالم و مزاحمت واحدهای غیرمجاز به بهترین وجه خدمات رسانی کنند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز